Hlášení tábora

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jak je v zákoně ošetřena ohlašovací povinnost táborů (jestli vůbec nějaká je...). Dočetl jsem se něco o počtu 30 dětí. Dám tedy 2 příklady.

1) Jedeme s dětmi na tábor, počet je do 30, s rodiči se známe osobně, nejsme nijak "organizovaní", nepatříme pod žádný spolek. Nepobíráme žádné dotace, nic není smluvně ošetřeno... Prostě "sbalíme" děcka a jedeme na týden pryč. Musím tuto akci nějak hlásit a řídit se tak nějakou legislativou?
2) Ten samý případ, avšak počet dětí už je nad 30. Ta samá otázka: Musím tuto akci nějak hlásit a řídit se tak nějakou legislativou?

Děkuji za odpověď, Gajdošík Jakub

— Jakub Gajdošík, Římskokatolická farnost Kvasice

Odpověď:

Dobrý den,

nezáleží na tom, jestli jste fyzická osoba, která pořádá tábor pro děti do 15 let, nebo organizace, která pořádá tábor pro děti do 15 let, jestli berete dotace nebo ne. Pokud se nejedná o rodinnou akci, pak je vždy nutné zajistit zákonné podmínky ke konání takové akce. Jaké podmínky je nutné splnit určuje počet účastnících se dětí do 15 let a délka akce. Podle počtu dětí akce spadne buď pod "zotavovací akce", "jiné podobné akce pro děti" nebo "ostatní akce". Podmínky k těmto konkrétním akcím najdete na stránkách této poradny v sekci Tábory. Konkrétně v článku Přehled legislativy pro pořádání dětských táborů.

Eva Beránková

 

Poslední revize: 18. 6. 2018

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz