Lékařské potvrzení pro práci s dětmi pro studenty pedagogických fakult

Dobrý den, je nutné aby na ŠvP/tábor měl lékařské potvrzení student pedagog. fakulty?

— Vít Voltr

Odpověď:

Dobrý den,

dle zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, ve znění pozdějších předpisů, §10 „fyzické osoby činné při škole v přírodě nebo zotavovací akci jako dozor nebo zdravotník musejí být k této činnosti zdravotně způsobilé. Zdravotní způsobilost posuzuje a lékařský posudek vydává registrující poskytovatel zdravotních služeb v oboru všeobecné praktické lékařství nebo v oboru praktické lékařství pro děti a dorost. Tento posudek má platnost 2 roky od data vystavení, pokud během této doby nedošlo ke změně zdravotní způsobilosti fyzické osoby. Posudek o zdravotní způsobilosti předají fyzické osoby činné při škole v přírodě nebo zotavovací akci, s výjimkou pedagogických a zdravotnických pracovníků, vysílající škole nebo pořádající osobě.“ Studenti pedagogických fakult nejsou z tohoto zákonného požadavku jakkoliv vyňati, posudek o zdravotní způsobilosti musejí tedy předložit také.

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 1. 6. 2018

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz