Školení táborových vedoucích

Chtěla bych požádat o informaci ohledně požadavků na proškolení táborových vedoucích a praktikantů (tj. nikoli hlavní vedoucí) - zejména zda je nezbytné absolvovat akreditované kurzy, případně zda a jak lze akreditaci získat pro vlastní kurz.

— Ludmila Nováková

Odpověď:

Dobrý den,

ze zákona není povinnost mít akreditovaného ani hlavního vedoucího. Akreditace hlavního táborového vedoucího je potřeba pouze v případě, že je tábor dotován a vyžadují to podmínky přidělení dotace na tábor.

Organizace, které celoročně pracují s dětmi a tábor bývá vyvrcholením jejich celoroční činnosti, obvykle pořádají svoje vnitřní školení (letní táborové školy pro vedoucí, lesní školy apod.), kde vedoucí čerpají praktické znalosti a dovednosti k vedení oddílu. 

Je na zvážení pořadatele tábora, jaké proškolení po vedoucích tábora vyžaduje. Věříme však, že vzdělávání vedoucích je důležité, takže absolvování alepoň nějaké takové letní táborové školy doporučujeme.

Více informací k pořádání táborů najdete na stránkách této poradny v článcích a odpovědích u již zodpovězených dotazů v tématu Tábory.

(http://poradna.crdm.cz/tabory/jak-je-mozne-ziskat-certifikat-pro-organizaci-skoleni-hlavnich-taborovych-vedoucich-559)

Eva Beránková

Poslední revize: 11. 5. 2017

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz