Hlavní vedoucí tábora

Dobrý den,
naše základní škola pořádá o letních prázdninách letní tábor, na který jsem byl vybrán jako hlavní vedoucí tábora. Ve škole pracuji jako vychovatel školní družiny a nabídka, dělat hlavního vedoucího na táboře, mě oslovila. Rád bych si ovšem ověřil, jaké vzdělání je nutno, pro tuto funkci, hlavního vedoucího tábora, mít. Je nutno projít například speciálním školením? Nebo stačí pověření ředitele školy a jeho proškolení k této funkci?
Děkuji za odpověď a přeji krásné dny!
Matěj :)

— Matěj Kopa

Odpověď:

Dobrý den,

hlavním vedoucím tábora může být v ČR „téměř kdokoliv“, nejsou stanoveny žádné kvalifikační předpoklady a požadované kompetence pro výkon této funkce. Záleží pouze na tom, kdo je pořadatelem tábora a jaké požadavky na kvalifikaci a odborné kompetence hlavního vedoucího klade. Například pokud je pořadatelem organizace, která čerpá dotace MŠMT, hlavní vedoucí dětských táborů musí být držitelem osvědčení o absolvování základního vzdělávacího kurzu nebo profesní kvalifikace Hlavní vedoucí zotavovacích akcí dětí a mládež.

Samozřejmě je třeba mít na paměti i další požadavky, které právní předpisy kladou na pořádání zotavovacích akcí. Více informací například zde: http://poradna.crdm.cz/tabory/zotavovaci-akce-565

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 30. 1. 2018

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz