Ubytování ve stanech s podsadou

Dobrý den,
pořádáme klasický stanový tábor pro 50 dětí. Děti jsou ubytovaní po dvojicích ve stanech s podsadou. Často se nám stane, že nám vyjde lichý počet dětí od jednoho pohlaví, např. 23 holek. Je možné ubytovat ve stanu s podsadou jednu trojici? Trojice by v jednom stanu spala na tzv. letišti a ve druhém stanu vedle měla uložené věci. Splňuje toto řešení hygienické požadavky, případně je možná nějaká jiná varianta? Žádné dítě nechce ve stanu spát samo. Předem děkuji za odpověď.

— Karolína Baráková, Letní dětský tábor ADAM z.s.

Odpověď:

Dobrý den, 

zákon ani jiná podzákonná norma neupravuje počet osob spících ve stanu.

S ohledem na ubytování v rámci podsadového stanu je nutné brát zřetel na osobní prostor a komfort účastníka tábora.
V rámci podsadového stanu je pro dvojici komfortní v rámci možností mít své soukromí, svůj spací prostor, svůj odkládací prostor. V případě tří ubytovaných ve stanu vytvořeným pro dva by byl jejich komfort výrazně omezen, proto nemůžeme doporučit takové ubytování. Když už by k takovému případu mělo nutně dojít, tak by bylo vhodnější v takovém případě si vyžádat souhlas zákonných zástupců.

Pokud by se mělo jednat o dvě různá pohlaví, která vychází obě lichá, je možné ubytovat společně dva sourozence různého pohlaví, avšak i v tomto případě je vhodné mít souhlas zákonného zástupce.

Doporučíme Vám tedy v případě tábora omezit počet účastníků na sudé číslo.

Mgr. Jakub Sotl
Právní poradce

Poslední revize: 3. 6. 2020

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz