Právní zařazení tábora pro mladistvé (15 - 19 let)

Dobrý den,
existuje nějaký legislativní předpis, který by definoval pravidla pro pořádání táborů pro mladistvé (ve věku od 15 do 19 let)?
Děkuji

— Martin Juřen

Odpověď:

Dobrý den,

v zásadě samostatná právní úprava organizace táborů pro mladistvé není. I pro pořádání takzvaných ostatních akcí pro děti doporučujeme postupovat dle pravidel vztahujících se na zotavovací akce. Odpovědnost za osoby mladší 18 -ti let přebírá totiž pořadatel akce obdobným způsobem jako je tomu v případě mladších účastníků. Toto je pak vhodné mít na zřeteli v průběhu celé akce. Tedy kupříkladu zajistit vhodný, byť minimální dozor, aby v případě, že by došlo k úrazu či jiné nešťastné události, pořadatel prokázal, že učinil všechna opatření (např. poučil nezletilé osoby, které mu byly svěřeny do péče) k tomu, aby k nim nedošlo a nemohl tedy být shledán vinným zanedbáním svých povinností.

Více k tomuto najdete zde: http://poradna.crdm.cz/tabory/ostatni-akce-pro-deti-569 nebo v dalším již zodpovězeném dotazu zde: http://poradna.crdm.cz/tabory/pravidla-pro-ostatni-akce-658.

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 30. 1. 2018

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz