Školení Hlavního vedoucího na LT SDH

Dobrý den,
zajímalo by mě zda musí být speciální školení na LT pro hlavního vedoucího, když je tábor pod záštitou SDH a čerpají dotace na LT. Nebo zda může být normální školení na hlavního Vedoucího.
Děkuji

— Kristýna Faltusová

Odpověď:

 

Dobrý den,

v případě, že na váš tábor čerpáte dotaci poskytnutou z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT), pak podmínkou pro poskytnutí dotace je absolvování školení pro hlavní vedoucí táborů. 

Školení, které vyžadují podmínky poskytnutí dotace z MŠMT, pořádají organizace, které získaly certifikát  pro školení hlavních vedoucích dětských táborů. Jejich seznam najdete na stránkách MŠMT, zde: http://www.msmt.cz/mladez/organizace-ktere-ziskaly-opravneni-pro-organizaci-skoleni-1

Vzhledem k tomu, že Sdružení dobrovolných hasičů ČR je jednou z organizací, která tento certifikát má, lze předpokládat, že školení, která pro vedoucí tato organizace pořádá, splňují podmínky MŠMT. 

Nevím, co pro Vás znamená speciální a normální školení hlavního vedoucího. Máte-li pochybnosti, jestli školení, která absolvujete, splňují podmínky pro čerpání dotace, doporučuji Vám zeptat se přímo organizátora školení. 

Eva Beránková

 

Poslední revize: 25. 1. 2018

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz