Žádné články nebyly nalezeny.

Podkategorie

Dotazy k tématu

Souhlas rodičů pro děti a mladistvé

Dobrý den,

na různých víkendových akcích určených primárně pro dospělé nacházím různé podmínky pro účast nezletilých. Na Gamecon je nutný souhlas rodičů pro děti do 15 let, na Bitvě pěti armád souhlas až do 18 let, na středověkých řemeslných dílnách v Rosicích se vyžaduje přímo doprodovd dítěte rodičem a vykonávání dozoru. Jsou nějaké zákonné požadavky na souhlas rodičů nebo záleží na každém, jak moc chce být chráněný pro různé případy?

Děkuji

potvrzení

dobrý den ,potřebuji formulář na potvrzení že dcera může navštěvovat plavecký kurs a nevím kde hledat děkuji Pacovská.

Pobytové akce pro děti v autobuse

Dobrý den,
chtěl bych pořádat tábory pro děti v max. počtu 5 dětí a nejmladší by měl být cca. 10 let. Akce chci pořádat v obytném autobuse, který bude mobilní po celé ČR. V buse by se spalo, jedlo a bylo by zde i sociální zařízení. Délka akce bude 5-10 dní. Aktivita bude pořádána za účelem zisku. Mohl bych mít dotaz, co bych potřeboval, abych tuto akci mohl pořádat.

Děkuji moc za info.

F. Dohnal

Odpovědnost za úraz na akci?

Dobrý den, na příměstském táboře porádaným pod záštitou mé fyzické osoby se nám stal u dítěte na necertifikované - balíky slámy - hračce z výšky 50 cm úraz 11 letého dítěte. Chlapec má zlomeninu ruky, bohužel, i když máme areál pojištěný a odpovědnost vůči další osobě, prý se toto na to nevztahuje. Matka řekla, že loni se to stalo bratrovi - děti ji už při příjezdu vůbec neposlouchaly....chlapec šel na atrakci dobrovolně a v areálu máme cedule, že je všude vstup na vlastní nebezpečí a za případné úrazy něučíme.

Volnočasové aktivity pro děti

Dobrý den, ráda bych otevřela kroužek pro děti, který by fungoval pouze během letních prázdnin, pro děti ve věku cca dvou let do cca pěti let, kde by byli přitomní i rodiče. Jednalo by se o jeden, maximálně dva dny v týdnu. Jednalo by se o dvě vyučovací hodiny, rodiče s dětmi by buď chodili jen na jednu nebo na obě. První hodina by byla zaměřena na učení, druhá na tvoření.

doučování dětí a zdravotní způsobilost

Dobrý den,

Nemohu najít paragraf, který by se týkal požadavků na zdravotní způsobilost dobrovolníků, kteří chtějí pravidelně doučovat děti / žáky základní školy. Jedná se o dobrovolnický program neziskové organizace, která po svých dobrovolnících zdravotní způsobilost pro práci s dětmi nepožaduje. Můžete mě prosím poradit, jestli je v případě dobrovolníků zdravotní způsobilost nutná. Nejedná se o zotavovací akci ani školu v přírodě.

Děkuji

JP

Požadavky na pořadatele soustředění

Dobrý den,
náš sportovní oddíl (spolek) bude pořádat 4-denní soustředění pro cca 10 dětí ve věku 6 - 11 let. Jaké povinnosti se na pořadatele soustředění vztahují? Musí být přítomen zdravotník? Musí děti doložit lékařské potvrzení nebo jiné doklady? A musí mít nějaké doklady či potvrzení přítomní vedoucí (trenéři)?
Děkuji,
D. Škeříková

Sportovní den pro děti

Dobrý den,

rádi bychom pořádali (nezisková organizace) sportovní den pro děti. Jedná se pouze o jeden den s programem, soutěžemi a odměnami pro děti. Co všechno musíme legislativně splnit, jaká povolení potřebujeme, kam co oznámit atd? Je možné např.na místě mít malý stánek s občerstvením např.pro rodiče atd?

Předem moc děkuju, M.

Témata poradny