Dotazy k tématu

Musíme uchovávat kopii lékařského potvrzení o způsobilosti dítěte?

Dobrý den,

chtěl bych se Vás zeptat, zda je nutné pořizovat si kopii lékařského potvrzení o způsobilosti dítěte i po skončení zotavovací akce( tábor, 10 dnů 80 dětí) a tu dále uchovávat pro kontrolu zřizovatele Jihomoravského kraje. ( Nevím přesně jak se ta kontrola jmenuje, prostě ta co chodí jednou za rok a kontroluje všechny faktury a papíry spojené s chodem domu dětí a mládeže. Tábor pořádal dům dětí a mládeže. Toto potvrzení platí 1 rok a rodiče ho chtějí vrátit. Musím mít kopii uschovanou pro tuto kontrolu?
Petr

Zdravotník na dětském táboře

Dobrý večer,

vystudovala jsem dvouletou nástavbu oboru zdravotnický asistent (před tím 3 letý obor ošetřovatel, praxe 5let). Můj dotaz tedy zní jestli mohu na dětském letním táboře působit jako zdravotník, nebo ne, protože mám pocit, že tohle upravuje nějaká z nových vyhlášech a ZA už nemůže působit jako zdravotník na letním táboře. Jak to tedy prosím je?

Děkuji a s pozdravem pěkného zítřka
Sroková Kristýna

Ostatní jiná akce pro děti a posudek od lékaře pro vedoucí

Dobrý den,
v létě jsme měli na táboře kontrolu z hygieny a jedna vedoucí měla propadlý posudek od lékaře pro práci s dětmi. Jednalo se o ostatní akci pro děti (méně jak 30 dětí pod 15 let), tedy si myslím, že se na nás nevztahovala povinnost mít pro vedoucí posudek od lékaře o způsobilosti pro práci s dětmi. Pracovnice KHS, ale tento posudek vyžaduje a chce ho doložit zpětně. Jak je to správně?

Děkuji moc za odpověď.

Ošetřování zraněných na táboře

Dobrý den,
pokud se koná tábor, který nesplňuje kritéria zotavovací akce a tudíž nemusí mít zdravotníka, kdo je oprávněn ošetřovat zraněné? Musí to být pouze hlavní vedoucí nebo kdokoli z vedoucích?

Děkuji za odpověď
Arnoštová

Dotace na tábor pro oddíl

Dobrý den, lze získat dotaci na pořádání tábora pro konkrétní oddíl a né pro celou organizaci? Jde o to, že si jako oddíl pronajímáme táborovou základnu u organizace, se kterou jinak nemáme nic společného. My nejsme žádná neziskovka ani nic jiného. Máme nárok na nějaký příspěvek, nebo dotaci?

Doklady potřebné pro výlet tábora za hranice ČR

Dobrý den, pořádáme tábor blízko Polských hranic, máme cca 50 dětí ve věku 6-16 let. Chtěli bychom vyrážet na jednodenní výlety i do Polska, co je k tomu potřeba? Lze to ošetřit nějak hromadně nebo je potřeba, aby mělo každé dítě cestovní doklad? Co v případě, kdy dítě doklad nemá nebo nám jej rodič dát nechce?
Děkuji

Hasičské soustředění

Dobrý den.Měl bych dotazy ohledně pořádání hasičského soustředění.Akce trva 6 dni (nedele az patek)tedy 5 noci. Pocet deti je 25 ve veku 6-15let. Jedna se o trenink deti v pozarnim sportu. Musi byt na tuto akci pritomen zdravotnik nebo je to na uvazeni poradatele?Kdo muze funkci zdravotnika vykonavat?Dekuji Janda Ales

LDT - kuchař

Dobrý den, potřebuji jako kuchař na LDT potvrzení o zdravotní způsobilosti pro práci s dětmi? (§ 10 a § 12 zákona č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví) Nebo mi stačí standardní zdravotní průkaz pracovníka v potravinářství s přezkoušením z hygienického minima. Děkuji za odpověď.

Normy pro stravování na zotavovacích akcí

Zdravím,

nedávno jsme společně s vedoucími řešili stravování na letních stanových táborech. Přesněji jsme se zadrhli na tématu, zdali udává zákon, že každé jídlo musí být normováno podle tabulek např. kuchařky pro školy nebo pro stravovací zařízení, ze kterých vypočítáte kolik dané suroviny potřebujete. Je to tak?

Jinými slovy. Máte 60 osob a chcete jim koupit na svačinu tatranku, takže vám tabulka řekne, že musíte koupit pouze 60 tatranek. Nemůžete 70 tatranek, protože by nebylo prokázáno na co máte těch 10tatranek? Je to tak?

Posudek o zdravotní způsobilosti jako dozor na ZO

Dobrý den, mám dotaz na potvrzení o posudku jako dozor na LT. Účastník, který může jet jako vedoucí oddílu si obstarával posudek u lékaře. Jelikož je mu bude letos 19 let a je ještě v evidenci praktického lékaře pro děti a dorost potvrzení od lékaře nedostal z důvodu, že dětští lékaři nesmí takový posudek napsat. A jak je to tedy s instruktorama. Ty toto potvrzení musí mít také, nebo ho nikde nedostane. Perková Drahomíra

Převoz dětí na táboře osobním autem

Je potřeba potvrzení a souhlas rodičů (zákonných zástupců) pokud na táboře potřebujeme převážet děti osobním autem? Pokud ano, jak jej správně formulovat? Děkuji. Hudcová

Způsobilost práce s dětmi - věková hranice

Dobrý den,
na táboře rozdělujeme přípravný tým na tzv. asistenty (15-18let) + vedoucí (18let +). Je nutné, aby Potvrzení o způsobilosti práce s dětmi měli všechny fyzické osoby, tzn. od 15 let včetně? Děkuji za odpověď.

Kohoutová

Kam se obrátit s prošetřením závadných zkušeností s vedoucí?

Dobry den, kam se mam obratit s zadosti o prosetreni zavadnych skutecnosti, ktere se odehravaji na letnim tabore? Jednou z vedoucich, je prostitutka. V Hradci Kralove ma ta dotycna osoba privat pod nickem nataly hk. Snad takovy clovek, ktery prenasi pohlavni nemoci, nemuze mit co docineni s detmi, proboha! Dekuji. S pozdravem Paseka

Lze sehnat příspěvek na letní tábor?

Dobrý den,ráda bych se informovala o dotovaných letních táborech.Jsem matka samoživitelka a ráda bych našla svému synovi na léto tábor,ale zdají se mi poněkud předražené.Jelikož 2 měsíce mít dovolenou nemohu,tak se snažím něco najít.Synův otec nejeví zájem a ráda bych ,aby si syn prádniny užil.Děkuji za odpověď a přeji krásný slunečný den. S pozdravem Šárka Henklová

Výlet s dětmi na táboře do příhraničí/zahraničí

Chystáme se s dětmi jít na výlet do pohraničí a v průběhu cesty se ocitneme i pár kilometrů v cizím státě. Dětem je méně než 15 let. Musím mít děti v tomto případě s sebou nějaký zvláštní doklad nebo souhlas rodičů? Pasy nebo občanské průkazy jsou nejspíše nereálné vyžadovat. Moc děkuji za radu, Mikulecká Bára

Vedoucí na táboře a příspěvek na stravu

Dobrý den,
jsme nezisková organizace a pořádáme během roku výlety a o prázdninách letní dětské tábory do 30 dětí. Žádné dotace nepobíráme. Mám 2 dotazy:

1) Setkala jsem se s názorem, že by vedoucí na táboře měli platit za stravu, jelikož by jim jinak vznikal v podstatě nedaněný příjem. Jak tuto problematiku vidíte? Pokud za tábor platí pouze děti, byl by to problém v účetnictví? Co jsem se ptala po jiných táborech, například skautských, tak nikde vedoucí za stravu neplatí.

Musíme mít živnostenský list na pořádání tábora?

Dobrý den, chtěla jsem se dotázat. Prvním rokem bychom chtěli pořádat letní tábor pro děti. Jsme vedeni jako SDH - sbor dobrovolných hasičů Jilešovice. Fungujeme jako zřizovatel a jako zprostředkovatel je člen jiné SDH. - fyzická osoba, která tento tábor již pořádala 2 roky po sobě . Má osvědčení hlavního vedoucího tábora, osvědčení zdravotníka. Všechny potřebné dokumenty má v pořádku. Vyskytl se nyní problém, zda vůbec může naše organizace tábor pořádat. Někde jsem zaslechla, že snad bychom měli mít na pořádání tábora i živnostenský list. Proto prosím o informaci.

letní pobyty pro VÚ a DDŠ

Dobrý den,
ráda bych se informovala jak je to s letními pobyty deti z VÚ a DDŠ. Je od MŠMT nějaká nabídka? Nebo si musi pobyty zajistit sami na své náklady ústavy?
Děkuji za odpověď
Petra Netáhlová
737729062

smlouva na zprostředkování tábora

Dobrý den,

náš spolek by měl na základě dohody uspořádat tábor pro odborový svaz. Měli bychom spolu uzavřít smouvu o zprostředkování tábora.
Chtěla jsem se zeptat, zda nemáte nějakou vzorovou smlouvu, podle které bychom se mohli řídit?

Děkuji

Je pořadatel povinen informovat rodiče o tom, kdo se tábora účastní?

Dobrý den, rád bych se touto cestou informoval, jestli je v povinnostech provozovatele informovat rodiče o skutečnosti, že z celkového počtu 80 dětí je třicet dětí z Klokánku, které přirozeně svým projevem a sociálním zázemím se více odlišují od dětí z úplných nebo částečných rodin. Dále, jak je možné, že děti ve věku 5 a 7 sdílí pokoj s jinými dětmi bez souhlasů rodičů. Moje zkušenost: naše děti v pokoji s romskou holčičkou, která je oba neustále fyzicky a slovně napadala. Obě jinak veselé děti přijeli vystrašené a uplakané. Podotýkám, že to byla jejich první tábor.

Cizinec na táboře

Dobrý den,

jmenuji se Petr Mališ a budu vedoucí skautského letního tábora. Mám na Vás prosbu/dotaz.

Přišel mi email od jedné paní z Portugalska, která pochází z ČR ale momentálně bydlí trvale v Portugalsku. Její syn Ian pojede o prázdninách do České republiky za prarodiči a tak nás poprosila, jestli by se mohl zúčastnit skautského tábora tady u nás. Ian chodí do skautu v Portugalsku, umí plynule česky a má České i Portugalské občanství. 

Potvrzení způsobilosti práce s dětmi

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak je to s potvrzením způsobilosti práce s dětmi v roce 2016. Jakou má platnost potvrzení od data vystavení lékařem a zda ho musejí mít i pedagogičtí pracovníci? Děkuji.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz