Dotazy k tématu

Zdravotník na Letním táboře

Dobrý den,
rád bych se zeptal, zda na letní tábor může jako zdravotnice studentka, které dovrší 3. ročník studia fyzioterapie na Karlově univerzitě?
Děkuji s pozdravem,
Marek Strahlheim

Dotace na letní dětský tábor

Dobrý den, ráda bych se zeptala,jak mám postupovat v případě, že bych chtěla žádat o dotace na letní dětský tábor.
Předem moc děkuji za odpověď.
Průšková Tereza

Školení Hlavního vedoucího na LT SDH

Dobrý den,
zajímalo by mě zda musí být speciální školení na LT pro hlavního vedoucího, když je tábor pod záštitou SDH a čerpají dotace na LT. Nebo zda může být normální školení na hlavního Vedoucího.
Děkuji

Sportovní soustředění - vztažení výkladu pro letní tábory?

Dobrý den,
již druhý rok nás trápí problémy při pořádání sportovního soustředění vzhledem k tomu, že plníme zákonné povinnosti pro letní tábor. Jsme oddíl orientačního běhu, v němž se po celý rok věnujeme dětem na trénincích. V létě s nimi jedeme na soustředění, kam jezdí více než 30 dětí starších 15 let a trvá 8 dní. Bydlíme vždy v nějakém rekreačním středisku, takže nám ten zákon dost stěžuje práci a náklady, především ustanovení, že jednu samostatnou, na nic jiného nevyužitelnou, ubytovací jednotku musíme mít vyhrazenou jako ošetřovnu a druhou jako izolaci.

Určení sazby denní normy na stravování

Dobrý den,
ve které vyhlášce najdu určené rozpětí denní sazby na stravování účastníků na zotavovací akci s vlastní kuchyní.
Děkuji za odpověď.
Z.Bolomská

Souhlas rodičů s ošetřením dítěte - formulace

Dobrý den,
Lékaři na poliklinikách i v nemocnicích požadují po vedoucím či zdravotníkovi, který přijede s dítětem k ošetření, souhlas zákonných zástupců s ošetřením v jejich nepřítomnosti. Totéž nejspíše platí i pro poskytování informací organizátorům tábora, pro vydání dítěte po ošetření...

Odvody vedoucích letního tábora

Dobrý den,
chceme s kamarádkou o letních prázdninách zajistit dětský tabor na 7 dní včetně ubytování pro 20 dětí.
Jsme studentka a žena vedena v domácnosti pečující o 2 nezl děti.Studentka má základní kurz první pomoci a obě budeme mít osvědčení o školení taborových vedoucí.
Ráda bych se informovala zda k zřízení letního tábora potřebujeme živnostenský list popřípadě jiné osvědćení nebo nemusíme?
A kdyby náhodou po odečtění všech provozních nákladu zbyla nějaká finanční hotovost musíme to zdanit nebo někde nahlásit?

Děkuji a přeji hezký den!

Mezinárodní sportovní akce pro děti

Dobrý den,
naše organizace připravuje mezinárodní fotbalový kemp pro děti 13–15. Většina účastníku bude z cizích zemí, a proto zjišťujeme, zda se na takovou akci uplatňují nějaké zvláštní zákonné předpisy. Také nevím, jestli můžeme s účastníky uzavřít smlouvu v angličtině nebo bude muset být v jejich rodném jazyce.
Pokud vás napadnou ještě nějaké tipy, na které se explicitně neptám, velmi je ocením.
Předem dík a přeji hezký den.

Hlavní vedoucí tábora

Dobrý den,
naše základní škola pořádá o letních prázdninách letní tábor, na který jsem byl vybrán jako hlavní vedoucí tábora. Ve škole pracuji jako vychovatel školní družiny a nabídka, dělat hlavního vedoucího na táboře, mě oslovila. Rád bych si ovšem ověřil, jaké vzdělání je nutno, pro tuto funkci, hlavního vedoucího tábora, mít. Je nutno projít například speciálním školením? Nebo stačí pověření ředitele školy a jeho proškolení k této funkci?
Děkuji za odpověď a přeji krásné dny!
Matěj :)

Nepřítomnost hlavního vedoucího

Dobrý den,

chci se zeptat zda je běh letního tábora podmíněn fyzickou přítomností hlavního vedoucího nebo zda je tento možný uskutečnit za pomoci určeného zástupce. Důvod nepřítomnosti je, že hned po táboře máme termín porodu. Nikdo jiný to nechce vzít "na sebe" tak zjišťuji co je možné a co ne.

Pojištění tábora

Před dvěma roky jsem si nešťastně zlomila ruku. Pro můj dotaz není asi tak moc podstatné jak, možná jen že se bohužel ruka nehojila podle představ a z několika měsíců se staly dva roky léčby. Léčbu mi ukončili až v březnu tohoto roku společně s trvalými následky. Podali jsme veškeré dokumenty na pojišťovnu přes tábor, jak nám bylo doporučeno. Pojišťovací agent odhadoval odškodnění zhruba na 20%. Nakonec se trefil, co ale nikdo netušil je, že smlouva na 100 000 je pouze pro dospělé (tedy nad osmnáct let) což je na dětský tábor asi dost zbytečné.

Umývání v pitné vodě

Dobrý den. Jsme dlouholetá organizace pořádající tábory a vždy si pronajímáme táborovou základnu. Vždy k osobní hygieně (sprchování ne čištění zubů) používáme průtokový ohřívač na tuhá paliva a vodu používáme z řeky. Náš pronajímatel došel s úvahou, že budeme muset změnit způsob přívodu vody do ohřívače a to na pitnou. Je potřeba používat pro sprchování opravdu pitnou vodu? Jde o kuchaře, děti a ostatní personál tábora.
Děkuji za odpověď.

Přítomnost psa na LT

Dobrý den, za jakých podmínek bychom mohli mít na táboře psa. Máme ho tam jako hlídacího,protože LT je obklopeno lesy a mimo dosah lidí. Perková

Musíme uchovávat kopii lékařského potvrzení o způsobilosti dítěte?

Dobrý den,

chtěl bych se Vás zeptat, zda je nutné pořizovat si kopii lékařského potvrzení o způsobilosti dítěte i po skončení zotavovací akce( tábor, 10 dnů 80 dětí) a tu dále uchovávat pro kontrolu zřizovatele Jihomoravského kraje. ( Nevím přesně jak se ta kontrola jmenuje, prostě ta co chodí jednou za rok a kontroluje všechny faktury a papíry spojené s chodem domu dětí a mládeže. Tábor pořádal dům dětí a mládeže. Toto potvrzení platí 1 rok a rodiče ho chtějí vrátit. Musím mít kopii uschovanou pro tuto kontrolu?
Petr

Zdravotník na dětském táboře

Dobrý večer,

vystudovala jsem dvouletou nástavbu oboru zdravotnický asistent (před tím 3 letý obor ošetřovatel, praxe 5let). Můj dotaz tedy zní jestli mohu na dětském letním táboře působit jako zdravotník, nebo ne, protože mám pocit, že tohle upravuje nějaká z nových vyhlášech a ZA už nemůže působit jako zdravotník na letním táboře. Jak to tedy prosím je?

Děkuji a s pozdravem pěkného zítřka
Sroková Kristýna

Ostatní jiná akce pro děti a posudek od lékaře pro vedoucí

Dobrý den,
v létě jsme měli na táboře kontrolu z hygieny a jedna vedoucí měla propadlý posudek od lékaře pro práci s dětmi. Jednalo se o ostatní akci pro děti (méně jak 30 dětí pod 15 let), tedy si myslím, že se na nás nevztahovala povinnost mít pro vedoucí posudek od lékaře o způsobilosti pro práci s dětmi. Pracovnice KHS, ale tento posudek vyžaduje a chce ho doložit zpětně. Jak je to správně?

Děkuji moc za odpověď.

Ošetřování zraněných na táboře

Dobrý den,
pokud se koná tábor, který nesplňuje kritéria zotavovací akce a tudíž nemusí mít zdravotníka, kdo je oprávněn ošetřovat zraněné? Musí to být pouze hlavní vedoucí nebo kdokoli z vedoucích?

Děkuji za odpověď
Arnoštová

Dotace na tábor pro oddíl

Dobrý den, lze získat dotaci na pořádání tábora pro konkrétní oddíl a né pro celou organizaci? Jde o to, že si jako oddíl pronajímáme táborovou základnu u organizace, se kterou jinak nemáme nic společného. My nejsme žádná neziskovka ani nic jiného. Máme nárok na nějaký příspěvek, nebo dotaci?

Doklady potřebné pro výlet tábora za hranice ČR

Dobrý den, pořádáme tábor blízko Polských hranic, máme cca 50 dětí ve věku 6-16 let. Chtěli bychom vyrážet na jednodenní výlety i do Polska, co je k tomu potřeba? Lze to ošetřit nějak hromadně nebo je potřeba, aby mělo každé dítě cestovní doklad? Co v případě, kdy dítě doklad nemá nebo nám jej rodič dát nechce?
Děkuji

Hasičské soustředění

Dobrý den.Měl bych dotazy ohledně pořádání hasičského soustředění.Akce trva 6 dni (nedele az patek)tedy 5 noci. Pocet deti je 25 ve veku 6-15let. Jedna se o trenink deti v pozarnim sportu. Musi byt na tuto akci pritomen zdravotnik nebo je to na uvazeni poradatele?Kdo muze funkci zdravotnika vykonavat?Dekuji Janda Ales

LDT - kuchař

Dobrý den, potřebuji jako kuchař na LDT potvrzení o zdravotní způsobilosti pro práci s dětmi? (§ 10 a § 12 zákona č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví) Nebo mi stačí standardní zdravotní průkaz pracovníka v potravinářství s přezkoušením z hygienického minima. Děkuji za odpověď.

Normy pro stravování na zotavovacích akcí

Zdravím,

nedávno jsme společně s vedoucími řešili stravování na letních stanových táborech. Přesněji jsme se zadrhli na tématu, zdali udává zákon, že každé jídlo musí být normováno podle tabulek např. kuchařky pro školy nebo pro stravovací zařízení, ze kterých vypočítáte kolik dané suroviny potřebujete. Je to tak?

Jinými slovy. Máte 60 osob a chcete jim koupit na svačinu tatranku, takže vám tabulka řekne, že musíte koupit pouze 60 tatranek. Nemůžete 70 tatranek, protože by nebylo prokázáno na co máte těch 10tatranek? Je to tak?

Posudek o zdravotní způsobilosti jako dozor na ZO

Dobrý den, mám dotaz na potvrzení o posudku jako dozor na LT. Účastník, který může jet jako vedoucí oddílu si obstarával posudek u lékaře. Jelikož je mu bude letos 19 let a je ještě v evidenci praktického lékaře pro děti a dorost potvrzení od lékaře nedostal z důvodu, že dětští lékaři nesmí takový posudek napsat. A jak je to tedy s instruktorama. Ty toto potvrzení musí mít také, nebo ho nikde nedostane. Perková Drahomíra

Převoz dětí na táboře osobním autem

Je potřeba potvrzení a souhlas rodičů (zákonných zástupců) pokud na táboře potřebujeme převážet děti osobním autem? Pokud ano, jak jej správně formulovat? Děkuji. Hudcová

Způsobilost práce s dětmi - věková hranice

Dobrý den,
na táboře rozdělujeme přípravný tým na tzv. asistenty (15-18let) + vedoucí (18let +). Je nutné, aby Potvrzení o způsobilosti práce s dětmi měli všechny fyzické osoby, tzn. od 15 let včetně? Děkuji za odpověď.

Kohoutová

Kam se obrátit s prošetřením závadných zkušeností s vedoucí?

Dobry den, kam se mam obratit s zadosti o prosetreni zavadnych skutecnosti, ktere se odehravaji na letnim tabore? Jednou z vedoucich, je prostitutka. V Hradci Kralove ma ta dotycna osoba privat pod nickem nataly hk. Snad takovy clovek, ktery prenasi pohlavni nemoci, nemuze mit co docineni s detmi, proboha! Dekuji. S pozdravem Paseka

Lze sehnat příspěvek na letní tábor?

Dobrý den,ráda bych se informovala o dotovaných letních táborech.Jsem matka samoživitelka a ráda bych našla svému synovi na léto tábor,ale zdají se mi poněkud předražené.Jelikož 2 měsíce mít dovolenou nemohu,tak se snažím něco najít.Synův otec nejeví zájem a ráda bych ,aby si syn prádniny užil.Děkuji za odpověď a přeji krásný slunečný den. S pozdravem Šárka Henklová

Výlet s dětmi na táboře do příhraničí/zahraničí

Chystáme se s dětmi jít na výlet do pohraničí a v průběhu cesty se ocitneme i pár kilometrů v cizím státě. Dětem je méně než 15 let. Musím mít děti v tomto případě s sebou nějaký zvláštní doklad nebo souhlas rodičů? Pasy nebo občanské průkazy jsou nejspíše nereálné vyžadovat. Moc děkuji za radu, Mikulecká Bára

Vedoucí na táboře a příspěvek na stravu

Dobrý den,
jsme nezisková organizace a pořádáme během roku výlety a o prázdninách letní dětské tábory do 30 dětí. Žádné dotace nepobíráme. Mám 2 dotazy:

1) Setkala jsem se s názorem, že by vedoucí na táboře měli platit za stravu, jelikož by jim jinak vznikal v podstatě nedaněný příjem. Jak tuto problematiku vidíte? Pokud za tábor platí pouze děti, byl by to problém v účetnictví? Co jsem se ptala po jiných táborech, například skautských, tak nikde vedoucí za stravu neplatí.

Musíme mít živnostenský list na pořádání tábora?

Dobrý den, chtěla jsem se dotázat. Prvním rokem bychom chtěli pořádat letní tábor pro děti. Jsme vedeni jako SDH - sbor dobrovolných hasičů Jilešovice. Fungujeme jako zřizovatel a jako zprostředkovatel je člen jiné SDH. - fyzická osoba, která tento tábor již pořádala 2 roky po sobě . Má osvědčení hlavního vedoucího tábora, osvědčení zdravotníka. Všechny potřebné dokumenty má v pořádku. Vyskytl se nyní problém, zda vůbec může naše organizace tábor pořádat. Někde jsem zaslechla, že snad bychom měli mít na pořádání tábora i živnostenský list. Proto prosím o informaci.

letní pobyty pro VÚ a DDŠ

Dobrý den,
ráda bych se informovala jak je to s letními pobyty deti z VÚ a DDŠ. Je od MŠMT nějaká nabídka? Nebo si musi pobyty zajistit sami na své náklady ústavy?
Děkuji za odpověď
Petra Netáhlová
737729062

smlouva na zprostředkování tábora

Dobrý den,

náš spolek by měl na základě dohody uspořádat tábor pro odborový svaz. Měli bychom spolu uzavřít smouvu o zprostředkování tábora.
Chtěla jsem se zeptat, zda nemáte nějakou vzorovou smlouvu, podle které bychom se mohli řídit?

Děkuji

Je pořadatel povinen informovat rodiče o tom, kdo se tábora účastní?

Dobrý den, rád bych se touto cestou informoval, jestli je v povinnostech provozovatele informovat rodiče o skutečnosti, že z celkového počtu 80 dětí je třicet dětí z Klokánku, které přirozeně svým projevem a sociálním zázemím se více odlišují od dětí z úplných nebo částečných rodin. Dále, jak je možné, že děti ve věku 5 a 7 sdílí pokoj s jinými dětmi bez souhlasů rodičů. Moje zkušenost: naše děti v pokoji s romskou holčičkou, která je oba neustále fyzicky a slovně napadala. Obě jinak veselé děti přijeli vystrašené a uplakané. Podotýkám, že to byla jejich první tábor.

Cizinec na táboře

Dobrý den,

jmenuji se Petr Mališ a budu vedoucí skautského letního tábora. Mám na Vás prosbu/dotaz.

Přišel mi email od jedné paní z Portugalska, která pochází z ČR ale momentálně bydlí trvale v Portugalsku. Její syn Ian pojede o prázdninách do České republiky za prarodiči a tak nás poprosila, jestli by se mohl zúčastnit skautského tábora tady u nás. Ian chodí do skautu v Portugalsku, umí plynule česky a má České i Portugalské občanství. 

Potvrzení způsobilosti práce s dětmi

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak je to s potvrzením způsobilosti práce s dětmi v roce 2016. Jakou má platnost potvrzení od data vystavení lékařem a zda ho musejí mít i pedagogičtí pracovníci? Děkuji.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz