ubytování dětí na táboře

Dobrý den, měla bych na Vás dotaz. Chystáme se letos s našimi benjamínky (holky+kluci) na tábor na 6 dní. Tábor trvá 14 dní. Vzhledem k tomu, že jsou to malé děti, chceme s nimi společně spát ve velkém (obřím) stanu. Bude nás celkem 15 z toho 3 dospělé. Chtěla jsem se zeptat, jak se na toto nahlíží z pozice různých vyhlášek apod.? Současně bych se chtěla zeptat, jestli se musí změnit tábor na zotavovací akci, právě jen kvůli tomu, že se tábora budeme účastnit jen 6 dní? Jinak by tábor nebyl zotavovací akcí. Děkuji za Vaši odpověď a jsem s pozdravem.

— Adéla Vecková, skautské středisko

Odpověď:

Dobrý den, 

v případě společného ubytování (holky+kluci) je nutné, aby s tím souhlasili zákonní zástupci dle § 4 odst. 1 vyhlášky 106/2001 Sb., o hygienických požadavcích na zotavovací akce pro děti. 

Co se týká ubytování dozoru, tak v § 4 odst. 1 se uvádí, že dozor musí být ubytován odděleně v blízkosti dětí. Pokud by šlo o podsadové stany nebo pokoje v budově, tak by ubytování společně s dětmi bylo nepřijatelné. V rámci velkého stanu by to mohlo být v rámci rozestupů přijatelné.

V souvislosti s tím, je však nutné dodržet prostorové podmínky z § 3 téže vyhlášky. 

Ohledně podmínek zotavovací akce pro děti, je nutné splnit všechny tři dohromady dle zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví. Tedy jak podmínku více jak 5 dní, tak více než 30 dětí ve věku do 15 let.

Mgr. Jakub Sotl

Poslední revize: 22. 3. 2021

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Napiště slovo "Poradna"

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz