Žádné články nebyly nalezeny.

Dotazy k tématu

Jsou i dobrovolné členské příspěvky osvobozeny od daně z příjmů?

Dobrý den,

členské příspěvky, vybírané na základě stanov, jsou dle § 19 odst. 1 písm. a) ZDP od daně z příjmů osvobozeny. V případě, kdy stanovy uvádějí, že výši členských příspěvků stanovuje pro daný rok nejvyšší orgán spolku, který však pro daný rok usnesl, že výše členských příspěvků je dobrovolná, lze i tyto příjmy z čl. příspěvků považovat za osvobozené od daně z příjmů?

Děkuji za odpověď.

Může být různá výše členských poplatků pro různé skupiny jednoho spolku?

Dobrý den,
Potřebovala bych poradit ohledně spolkových poplatků. Náš oddíl je sokolský a zároveň jsme členy Českého svazu akrobatického rokenrolu. Valná hromada tohoto svazu odsouhlasila, že nesokolští členové budou platit roční spolkový poplatek 500,- Kč a sokolské oddíly 1350,- Kč.
Přijde mi to diskriminační a ráda bych znala i Váš názor na danou problematiku spolkových poplatků. 
Děkuji Vám za odborný výklad a případnou pomoc
Štěpánka Slámová
Mob: 734 381 258

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz