Žádné články nebyly nalezeny.

Podkategorie

Dotazy k tématu

Dva spolky na jedné adrese

Dobrý den,
nikde jsem nenašel informaci, zda mohou dva spolky mít sídlo na stejné adrese. Nevíte, zda je to možné?
Děkuji, Svoboda

Smlouva o užívání nemovistosti pro spolek

Dobrý den,
rád bych se zeptal, zdali je možné, aby byla mezi spolkem a majitelem nemovistosti sepsána smlouva o užívání i přesto, že majitel nemovitosti je členem podepisujícího spolku?
Děkuji
Stašek

dokumenty v sídle spolku

Dobrý den,
nemůžeme dohled informaci, jestli je zákonná povinnost, mít v sídle spolku uložené dokumenty (stanovy, souhlas o užívání nemovitosti jako sídlo atd.) nebo stačí mít dokumenty samozřejmě na soudu a u sebe v kanceláří či bytě.
Děkuji
S pozdravem
Pavel Kaňák

Sídlo spolku na mé adrese bez mého souhlasu

Dobrý den, koupil jsem nemovitost a cca po dvou letech jsem zjistil, že na mé adrese má sídlo spolek, jak postupovat, případně kam nahlásit, že nesouhlasím se sídlem spolku na mé adrese.

Sídlo spolku bez konkrétní adresy

Dobrý den, jak je možné, že určitý spolek má v oficiálním sídle napsanou jen obec? Bez ulice i čísla popisného. Je tedy možné založit spolek bez sídla? Spolek má i IČO. Kam mu pak úřady doručují úřední dokumenty?

Sídlo spolku v budově kraje

Dobrý den.
Rádi bychom převedli dosavadní studentský parlament kvůli vyšší oficiálnosti a lepší dosažitelnosti některých možností na zapsaný spolek. Jelikož je studentský parlament orgán fungující při škole, nabízí se ustanovit sídlem spolku budovu školy. Protože se ale jedná o gymnázium, budovu vlastní kraj. Ptám se tedy zaprvé, zda postačí rejstříkovému soudu na souhlasu s umístěním sídla spolku podpis ředitele, nebo musí souhlas udělit někdo z krajského úřadu/krajské rady. Moje druhá otázka směřuje je pak, jak toto popř. provést a kde o takovou věc žádat.
Děkuji.

Změna sídla spolku a nový člen

Dobrý den, přestěhovali jsme se a sídlo z.s. jsme měli na adrese bývalého bydliště. Chceme jej přepsat na současné bydliště. Já jsem zakladatelka spolku spolu s manželem, více členů nemáme. Co je, prosím, potřeba? Rozumím tomu tak, že upravit stanovy, správní rada je schválí a potom vše zúřadujeme? A budeme platit nějaké poplatky? A jak by to bylo, kdybychom současně chtěli přidat člena spolku? Děkuji velmi.

Změna názvu ulice u sídla spolku

Dobrý den,
došlo ke změně ulice v našem městě a tím došlo ke změně sídla spolku. Číslo popisné stále zůstává, jen ulice je jiná. Kde všude máme povinnost změnu nahlásit?
Děkuji.
S pozdravem
L. Eichenmannová

Změna adresy spolku - nepotřebujeme kancelář

Z důvodů zahájení dlouhodobé rekonstrukce objektu, kde jsme měli 20 let trvalé sídlo, jsme nuceni měnit adresu sídla spolku. Naše činnost je založena na rozvíjení kulturní spolupráce, ke které si pronajímáme různé odpovídající prostory. Tzn.že nepotřebujeme žádné kancelářské prostory. Potřebujeme však mít náhradu za dosavadní trvalé sídlo spolku. Je dostačující souhlas vlastníka s umístěním sídla spolku nebo k tomu musíme mít nájemní smlouvu?

Trvale bydliště v sídle spolku

Dobrý den
může předseda spolku bydlet ( mít trvalé bydliště ) v sídle spolku - budově která je majetkem spolku?
Děkuji za odpověď
V.Židek

Změna sídla spolku (smlouva na dobu určitou)

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, potřebujeme provést změnu sídla spolku. Budeme mít nájemní smlouvu i souhlas vlastníka nemovitosti na dobu určitou. Provedeme změnu stanov, kde je sídlo uvedeno. Může být nájemní smlouva na dobu určitou?
děkuji za odpověď

další místo působení spolku

pěkný den, máme místo spolku na Znojemsku, ale naši členové jsou i ve vedlejším okrese a chtějí si zařídit klubovnu i v jejich okrese a získat na to dotaci. Proto je potřeba, aby spolek měl i druhou adresu. jak na to? Jak zapsat další adresu - klubovnu, když už jednu máme? Děkuji

Nový předseda spolku a změna sídla ve stejnou dobu

Dobrý den,

v rámci našeho spolku má během krátké doby (během pár dnů) dojít ke změně předsedy a zároveň změně sídla (a tím i změně stanov). Prvně by měl být zvolen nový předseda a až následně podle výsledku se bude měnit sídlo spolku. Mám proto několik dotazů:

Může vlastně nový předseda právoplatně podepsat nové stanovy, aniž by ještě byl jakožto předseda spolku zaregistrován ve veřejném rejstříku?

sídlo pobočného spolku

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jak má postupovat majitel nemovitosti, pokud si už nepřeje, aby v jeho nemovitosti bylo sídlo pobočného spolku (konkrétně ČTU). S kým je třeba jednat, pokud se členové pobočného spolku jeví k záležitosti již rok liknavě - je třeba oslovit přímo zakladatele? A jak celou věc vyřídit formálně?
Předem Vám děkuji za odpovědi a přeji hezký den.

Zrušení sídla spolku

Dobrý den, v případě, že majitel nemovitosti nesouhlasí, aby v jeho domě bylo umístěno sídlo spolku a předseda tuto skutečnost neřeší, ani po opakovaných urgencích, bude rejstříkový soud řešit neexistenci sídla ex offo poté, co mu bude doručena listina s uvedením nesouhlasu vlastníka a žádosti o výmaz sídla spolku na dané adrese? Děkuji, Valentová

Sídlo spolku v nájemním bytě

Dobrý den,
budeme zakládat Spolek a sídlo plánujeme v našem bytě. Byt máme od majitele pronajatý, souhlas s umístěním nám udělí. Zajímá mě, zda je nutné měnit stávající nájemní smlouvu, která je psaná na partnera. Nejsem si jistá, zda musí být i nájemní smlouva na sídlo na spolek, nebo stačí, že je psaná na jednoho ze zakládajících členů.

Sídlo spolku a jiné místo činnosti spolku

Dobry den. Je mozne mit sidlo v jine obci a cinnost spolku provadet v jine obci. Jde o to ze mame byt na ktery muzeme zapsat slolek ale nachazi se v jine obci. Bude to problem pro samotnou cinnost ? Napadaji me problemy s dotacemi atd anebo staci kde ta cinnost je ?

Sídlo spolku - nutně nebytový prostor?

Dobrý den,

jsem v bytě v podnájmu a majitel bytu mi zde nechce povolit založení spolku, jelikož se nejedná o nebytový prostor - je tedy pravda, že nemuže být spolek v běžném bytě?

Děkuji předem za odpověď.

Karolína Čížková

SRPŠ při ZUŠ

Dobrý den, pro zapsání spolku k rejstříkovému soudu potřebujeme " Doklad o zřízení sídla spolku", jaký doklad je myšleno? Kde ho získáme? My, jako škola, budeme spolku půjčovat školní prostory, stačí jen náš úředně ověřený souhlas? Děkuji

Potvrzení o sídle spolku

Dobrý den, zakládáme spolek a sídlo máme v budově, která patří městu. Dostaly jsme potvrzení, že městská rada to schválila. Je to podepsané starostou. Bude tento doklad stačit jako potvrzení o sídle spolku? Musí se podpis starosty ověřit? Děkuji za odpověď. Jana Breberová

kam, komu nahlásit změnu sídla neziskového rodičovského zapsaného spolku

Dobrý den, změnili jsme sídlo našeho zapsaného spolku NEDOKLUBKO z.s. do Prahy, původně bylo v Novém Veselí. Jsme nezisková rodičovská společnost, která pomáhá rodičům předčasně narozených dětí. Právě jsme obdrželi rozhodnutí z Brna, že sídlo nám změnili. Stanovy jsme též změnili. PROSÍME o radu, kde všude, komu máme nahlásit změnu sídla?? Určitě v bance, FÚ, ale dál vůbec nevíme. Prosíme o radu. Děkujeme předem.

veřejná sbírka při změně sídla spolku

Dobrý den, absolvovali jsme změnu sídla spolku, která je již zapsána v rejstříku. Mám dotaz ohledně veřejné sbírky (na dobu neurčitou). Je nutné při změně sídla tuto sbírku rušit a nově žádat o povolení místní úřady v rámci místní příslušnosti k novému sídlu? Dle § 4 a §5 zákona o veřejných sbírkách 117/2001 Sb bych tak soudil. Děkuji a jsem s pozdravem. Daniel

Obcanske sdruzeni - sídlo

Dobry den, kdysi v roce 2008 jsme u me doma zapsali sidlo obcanskeho srduzeni. V tehle organizaci nejsem leta letouci, zadala jsem sdruzeni o zmenu sidla spoustykrat, ale obavam se, ze se nic nezmenilo a nic neudelali. Kdyz vyhledavam v rejstriku toto sdruzeni, je tam stale ma adresa. Nevim ani, zda spolek stale funguje, vsichni se rozutekli. Prosim, jak mohu zrusit v obchodnim rejstriku nechtene sidlo bez dohledavani zakladatelu. Dekuji za radu.

Změna sídla Pobočného spolku

Dobrý den, mám několik dotazů ke změně sídla Pobočného spolku. Kdo v rámci spolku rozhoduje o změně sídla - Výbor nebo Členská schůze? Jaké dokumenty jsou potřeba ke změně a může je podat Pobočný spolek?

Sídlo spolku - virtuální sídlo

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli sídlo spolku může být zapsáno na adrese virtuální kanceláře a bude toto sídlo akceptováno při zápisu?
Děkuji za odpověď

Změna sídla spolku

Dobrý den, změnu sídla spolku řešíte na více místech, ale nenašel jsem, na který soud mám podat žádost v případě, že stávající sídlo spolku je v Praze a navrhované nové sídlo se nachází v jiném kraji. Děkuji za odpověď.

Změna příjmění majitelky sídla

Dobrý den,
je nutné nějakým způsobem řešit, pokud se (spolu)majitelka sídla spolku vdala, tedy změnila příjmení? Bude potřeba znovu podávat souhlas vlastníka nemovitosti se sídlem spolku v této nemovitosti? Děkuji.

Umístění spolku do bytu v osobním vlastnictví?

Dobrý den, sídlo spolku chceme mít v bytě v osobním vlastnictví. Tento byt je zatížen hypotékou u banky, v katastru je uvedena zástava. Je to poblém? Je potřeba i souhlas banky s umístěním spolku? Děkuji za odpověď, Klementová

Délka trvání změny sídla spolku

Dobrý den, před 4 lety jsme koupili dům, minulý rok jsem zjistila, že tu má sídlo spolek. Požádala jsem spolek, aby si sídlo změnil. V září 2017 se zástupce spolku vyjádřil, že změna již je na rejstříkovém soudu a čeká na zápis. Kontrolovala jsem to před několika dny a sídlo stále není změněné. Jaká je zákonná lhůta pro změnu sídla u rejstříkového soudu pro spolky? Příp. jak mám dál postupovat? Děkuji. K. Jakubčíková

Název smlouv

Jak názvat smlouvu o nájmu bytu nepodnikajícímu spolku. Nebude sloužit k bydlení.
Děkuji.

Investice spolku do jeho sídla (nemovitosti)

Dobrý den, rád bych se zeptal jestli je možné využít prostředky spolku k úpravám nebo rekonstrukci jeho sídla. Konkrétně se jedná například o úpravu prostor (např. zastřešení nebo lektrické vedení apod.) pro účel plnění činnosti spolku. Děkuji.

Informace o spolku majiteli objektu

Dobrý den,

pokud zakládám spolek a jeho sídlo je v nájemním bytě (obyčejná nájemní smlouva k prostorám, v nichž sídlo je/bude zřízeno). Dozvídá se tuto skutečnost i majitel nemovitosti, případně je nějakými úřady o této skutečnosti informován?

Děkuji

Sídlo spolku v domě vlastněném družstvem

Dobrý den.
Rádi bychom změnili adresu sídla našeho spolku. Nově by mělo být sídlo uvedeno v domě, které spravuje družstvo. Od osoby, která je členkou družstva a má právo pronajímat příslušnou bytovou jednotku, budeme mít písemný souhlas. Ten je předpokládám nutné úředně ověřit například na poště, že?
Co se týká družstva samotného, od něj také potřebujeme souhlas? Pokud ano, postačí, když bude souhlas vyjádřen nejvyšším např. předsedou družstva, nebo je nutné mít podpisy od všech členů? A i tento dokument musí být úředně ověřený?

Děkuji moc za Vaše odborné rady,

Problém se sídlem

Když, může mít člověk trvalý bydliště na pracáku, může mít spolek sídlo někde na úřadě nebo na poště? Nebo co máme dělat, když máme problém se zajištěním sídla? Děkuji za odpověď :)

Vklad do katastru sídla spolku

Dobrý den, chci se zeptat. Jestli když, jako vlastník nemovitosti dovolím umístění sídla spolku, bude toto zapsáno do katastru nemovitostí.
Děkuji Záruba

Kupujeme RD a chceme ho pronajmout Spolku ve kterém se angažujeme. Na co si dát pozor?

Kupujeme RD a chceme ho pronajmout Spolku ve kterém se angažujeme. Na co si dát pozor?
Zaměření bude především na hraní společenských her a bude se tam scházet cca 40 lidí.
Je nutné vybudovat nějaké nadstandartní zázemí? (je někde určeno kolik musíme mít toalet apod.?)
Kladou se na takovéto větší setkávání nějaké speciální požadavky? Tj. kromě nerušení nočního klidu jsou další věci na které bychom si měli dát pozor?
Omlouvám se, že je dotaz poněkud vágní, ale třeba nás dokážete nasměrovat správným směrem abychom něco podstatného neminuli. Děkujeme!

Sídlo spolku není trvalým bydlištěm

Dobrý den,
zakládáme spolek a jako sídlo spolku chci uvést byt, jehož jsem vlastníkem. V bytě bydlím, ovšem jako trvalé bydliště mám stále uvedeno bydliště svých rodičů(z praktických důvodů, žila jsem v cizině). Chci si jen ověřit,že tohle není problém.
Děkuji

Změna adresy sídla spolku

Dobrý den, potřebovala bych změnit adresu sídla spolku. Co musím udělat a kam to podat?
Moc děkuji za odpověď.

Jak lze zrušit sídlo spolku v rejstříku?

Dobrý den, otázku jsem sice našel ale pod odkazme odpovědi není nic. Mám zapsané sídlo spolku na adrese, kde podnikám a manželka s dětmi bydlí. Nějakým prý administrativním opatřením v roce 2014 mi bylo zapsáno sídlo spolku na mé adrese do rejstříku. Nesouhlasím s tím, žádal jsem je aby to zrušili, ale nic s tím nedělají. Mohu já nějak toto sídlo zrušit a jak? Jiří Novák
Základní udaje dle Obchodního rejstříku
Soud: Městský soud v Praze 1.1.2014
Spisová značka: L 13694
IČO: 26626667
Obchodní firma: Žebrácký spolek mopedistů

Sídlo a jiná doručovací adresa

Dobrý den.

Zakládáme spolek a sídlo chceme mít v místě XYZ, abychom splnili zákonou povinnost mít sídlo. Jenže působíme v jiném místě než je spolek a tam mít sídlo nemůžeme. Ale může nám tam být doručována pošta. Je velký problém když je doručovací adresa jiná než sídlo? Lze mít doručovací adresu v jiném domě než je sídlo?

Děkuji

Změna sídla spolku

Mám dotaz kamarád má napsaný spolek na svůj barák ale chtěl by ten spolek odepsat ze své adresy. Je tu nějaká možnost něco s tím udělat??
Předem děkuji za odpověď

Je nutný souhlas majitele nemovitosti s umístěním sídla spolku?

Dobrý den, Společnost Jiřího Mahena existuje již od roku 1993. V souvislosti se změnami v občanském zákoníku byly provedeny různé změny ve stanovách, ale prý bylo zapotřebí požádat i majitele objektu, kde má Společnost sídlo, o souhlas. Majitelem je město Brno. Je nutné požádat o souhlas i zpětně? Za odpověď předem děkuje a srdečně zdraví Jana Černá

Souhlas s umístěním sídla spolku

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jak je to se sídlem spolku. Bydlím ve vícegeneračním době, kde mám trvalé bydliště. Nyní mi od soudu přišlo, že musím předložit písemné prohlášení spoluvlastníků nemovitosti, kde jsou prostory umístěny, popřípadě prohlášení osoby oprávněné s nemovitostí, bytem nebo nebytovým prostorem jinak nakládat, že souhlasí s umístěním sídla. Stačí tedy mé prohlášení, když tam mám trvalé bydliště?

Děkuji za odpověď

Sídlo spolku

Dobrý den,
jak sídlo spolku chceme používat budovu, která je v katastru vedená bez čp/če, ale stojí na pozemku s parcelním číslem. Je možné použít místo čp. nebo če. číslo parcely?
Předem děkuji za odpověď.

Proč je nutný souhlas majitele nemovitosti se sídlem spolku?

Z jakého předpisu a nebo zákona čerpáte informaci, že k zapsání sídla spolku do rejstříku spolků je třeba souhlas majitele nemovitosti se sídlem daného spolku? NOZ žádnou takovou povinnost nestanovuje a pokud to sám o sobě žádá rejstříkový soud, pak jedná nad rámec zákona a tím pádem nezákonně. Jediná povinnost je mít zapsané sídlo, dle § 136 NOZ. Ale dle §14 zákona 304/2013 Sb. je možné, aby sídlo spolku bylo zapsáno na základě právního důvodu užívání prostor, které budou sloužit jako sídlo spolku. Což ale neznamená pouze souhlas majitele, ale také i např. pronajímatele bytu.

Nesouhlas vlastníka nemovitosti s umístěním sídla spolku

Dobrý den,

před lety při zakládání spolku manžel udělil souhlas s umístěním sídla spolku v rodinném domě, kde žijeme. Spolek zde fakticky nikdy nesídlil ani neprovozoval činnost a manžel již členem spolku několik let není. Několikrát jsme zasílali na adresu předsedy spolku výzvu ke změně sídla spolku a nesouhlas s jeho umístněním v manželově nemovitosti. Změna ani po 1 roce provedena nebyla. Prosím o radu jak dále postupovat a sídlo spolku u nás zrušit? Na jakou instituci se máme obrátit, pokud spolek nereaguje?

Sídlo spolku-souhlas všech majitelů bytů

Dobrý den,
chtěli bychom založit spolek se sídlem v domě společenství vlastníků.
Sídlo spolku by bylo v bytě jednoho z členů spolku pkud je to možné. Je nutné mít souhlas od všech vlastníků bytů tedy stanovisko předsedy se zápisem ze schůze vlastníků nebo stačí souhlas nadpoloviční většiny?
Nebo stačí souhlas pouze vlastníka bytu? Což by bylo ideální.
Jednoznačnou odpověď jsem zde nenašel. Prosím tedy o odpověď.
Děkuji

Sídlo spolku - za jakých podmínek a kde všude lze zřídit?

Dobrý den,
chceme s nadpoloviční většinou vlastníků bytů založit spolek. Víme, že musíme mít sídlo, ale nevíme kde všude lze takové sidlo zřídit.
V nejlepším případě samozřejmě v našem domě (vlastníků bytů).
Stačí mít souhlas předsedy spolku vlastníků bytů
nebo je v tomto případě nutné mit souhlas všech majitelů bytů
nebo stačí jen souhlas nadpoloviční většiny?
V připadě, že jeden vlastnik bytu souhlasit nebude, jaké jsou možnosti?
Lze zřídit sidlo spolku přímo jen na byt v osobním vlastnictví?
Lze zřídit sídlo naobecním úřadě?

3 vlastníci nemovitosti, kde bude sídlo spolku

Dobrý den, chci v domě kde bydlím mít sídlo našeho fotoklubu z.s. Tendo dům vlastní tři majitelé, ale náš domácí má plnou moc od těch dvou. Nevím jak to napsat do souhlasu, který přikládám při založení spolku. Mám tám uvést všechny tři? Nebo stačí jen jeden? A jak se dokazuje, že ten jeden má plnou moc? Děkuji moc

Sídlo spolku - nutný podpis?

Dobrý den, je nutné mít k založení spolku podpisy se souhlasem o umístění spolku, když zde mají členové spolku adresu, trvalé bydliště a bydlí zde? Díky moc!

Sídlo spolku bez poštovní adresy?

Dobrý den, připravujeme změnu občanského sdružení na spolek ...
Může být ve stanovách spolku uvedena jako sídlo spolku pozemková parcela (list vlastnictví, případně GPS souřadnice) která je ve vlastnictví spolku? Zde probíhají veškeré aktivity spolku, je cca 2 km od vesnice a stojí na ni stavební buňka, která však nemá svoji poštovní adresu. Jako korespondenční adresa slouží adresa bydliště předsedy.

Změna sídla u pobočného spolku

Dobrý den,
prosím o informaci, jak změnit adresu sídla u pobočného spolku. Je nutno tuto změnu podávat návrhem na zápis změn? nebo stačí jen založit do sbírky listin? a kdo vlastně tuto změnu navrhuje? Děkuji za odpověď.
S pozdravem Karel Prágr

Jak provést změnu sídla a stanov spolku?

Dobrý den,
Prosím Vás, potřebuji změnit sídlo spolku na nemovitost, která je ve vlastnictví spolku, a zároveň změnit stanovy, a vůbec netuším kde a jak to udělat.
Děkuji 

Kdo musí podepsat souhlas s umístěním sídla?

Dobrý den,
chceme založit spolek a rádi bychom měli sídlo na mé adrese (jaké jedné ze zakládajících členek), kde mám trvalé bydliště a žijí tam moji rodiče. Jedná se o byt v panelovém domě, který je nyní ve stadiu společenství vlastníků bytových jednotek. Řešíme tedy, kdo musí být podepsaný pod Souhlasem vlastníka nemovitosti? Stačí podpis mých rodičů jako nájemníků nebo je potřeba mít podpis od vlastníka, kterým je družstvo?
Děkuji za upřesnění,
Katka

Sídlo spolku P.O Box?

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda je dle platné legislativy možné uvést jako sídlo spolku adresu, která obsahuje P.O. Box (např. P.O.Box XY, Nová Ves), a to bez uvedení PSČ?
Děkuji za odpověď

Oldřich Nový....zavřete oči - odcházím.....

Může změna sídla a změna stanov proběhnout najednou?

Dobrý den,

I náš (nyní již spolek) se potýká se změnami, spuštěnými novým Občanským zákoníkem. Na začátku roku 2014 došlo ke změně sídla Spolku, poté se uskutečnila Valná hromada a došlo k změnám v Radě (Výboru) našeho Spolku. 

De facto tímto musíme nejdříve požádat o změnu sídla spolku. Poté musí být rejstříkový soud informován o změně stanov.

Sídlo spolku na městském úřadě?

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na poměrně triviální otázku, a to zda může mít zapsaný spolek jako sídlo městský úřad (obvod). Vím, že fyzické osoby zde mohou být zapsané, ale nikde jsem již nedohledal zda se to týká i právnických.

Předem děkuji za odpoveď

Sídlo spolku a právní důsledky

Dobrý den, chystáme se založit spolek, jehož sídlo má být na adrese jedné ze členek. Dům patří, ale jejím rodičům, proto se chci zeptat jaké důsledky má zapsání sídla spolku na jejich adresu, pokud by se dostal spolek do exekuce, mohou nějaké věci zabavit i v sídle spolku, i když v něm není nic majetkem spolku?
Děkuji mnohokrát za odpověď.

právní důsledky souhlasu majitele nemovitosti se sídlem spolku

Dobrý den,
dcera zakládá spolek a chce po nás jako po majitelích nemovitosti souhlas se sídlem spolku. Proto bych se chtěla zeptat, jaké by náš souhlas měl pro nás právní důsledky v případě nějakých "komplikací" při jejích aktivitách. Jde mi zejména o to, aby nevznikly probémy např. pokud by měl spolek finanční problémy atd.
Děkuji předem za Váš čas a za odpověď.
Blanka 

Interaktivní formulář přiřadil jinou adresu, co dělat?

Dobrý den,
nevím, na koho se správně obrátit za účelem získání souhlasu se sídlem spolku, které je ve škole. Majitelem budovy je Magistrát hl.m. Prahy, budovu má ve správě Městská část. Na školském odboru Magistrátu mi doporučili obrátit se na ředitele školy. Je to tak správně? Může ten souhlas vydat ředitel?

Sídlo spolku v bytě - jaká mohou být rizika

Dobrý den, zakládáme spolek na podporu mládežnického sportu. 
Mohl bych Vás poprosit o informaci, jaké mohou z adresy spolku v místě trvalého bydliště (byt v bytovém domě) vyplývat rizika pro vlastníka bytu? Například v případě, že by se spolek v budoucnu dostal v souvislosti se svou činností do finančních potíží a nebyl by schopen plnit závazky ( => exekuce, apod.). 

Změna sídla spolku

Dobrý den, 
 sídlo spolku, jehož jsem statutární orgán, je zapsáno na bývalé adrese mého trvalého pobytu. Nová adresa a tím i nové sídlo spolku bych ráda změnila do nájemního bytu. Musí být na souhlasu majitele bytu  podpisy úředně ověřeny? Musí dojít ke změně stanov?  A kam listiny a v kolika provedeních zaslat?
S pozdravem Jana Ž

Témata poradny