veřejná sbírka při změně sídla spolku

Dobrý den, absolvovali jsme změnu sídla spolku, která je již zapsána v rejstříku. Mám dotaz ohledně veřejné sbírky (na dobu neurčitou). Je nutné při změně sídla tuto sbírku rušit a nově žádat o povolení místní úřady v rámci místní příslušnosti k novému sídlu? Dle § 4 a §5 zákona o veřejných sbírkách 117/2001 Sb bych tak soudil. Děkuji a jsem s pozdravem. Daniel

— Tomáš Daniel

Odpověď:

Dobrý den,

doporučujeme postupovat dle §5 odst. 5 výše zmíněného zákona, tedy „právnická osoba je povinna nejpozději do 5 pracovních dnů oznámit příslušnému krajskému úřadu každou změnu údajů uvedených v oznámení nebo v dokladech, které k němu připojuje, podle odstavců 1 až 4.“ Sídlo je jedním z údajů, který žadatel uvádí v žádosti. Je třeba tuto změnu výše uvedeným způsobem oznámit. Věříme, že rušení sbírky a nová žádost nebude třeba.

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 1. 6. 2018

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz