Žádné články nebyly nalezeny.

Dotazy k tématu

Volba předsedy až po skončení funkčního období předchozího

Dobrý den,

funkční období bývalé předsedkyně mělo skončit 11.1.2018, nicméně volba nového předsedy proběhla až 14.1.2018, vzhledem k tomu, že členská schůze byla takto naplánovaná. Předpokládám, že toto prodlení by neměl znamenat žádný problém, ale pro jistotu jsme se chtěli ujistit.

Předem děkuji za odpověď.

Volba členů výboru spolku

Dobrý den, zakládáme spolek a máme nějaké nesrovnalosti ve stanovách. Soud nám poslal usnesení k doplnění podání a jeden z bodů je cituji : "Dle předložení stanov je členská schůze nejvyšším orgánem, výbor nejvyšším statutárním orgánem a předseda spolku statutárním zástupcem, v návrhu jsou však uvedeni jako členové statutárního orgánu všichni členové výboru, přičemž volba členů výboru doložena nebyla."
Když zápis ustavující schůzi doplníme o volbu členů výboru, bude tato informace pro soud dostačující?

volby spolku

Přeji hezký den,
ve stanovách máme, že volby vyboru spolku musí být tajné. Hlasovalo se ale veřejně zvedáním ruky. Pokud s výsledky a postupem nesouhlasím kam se mám obrátit. Revizní komise reagovala na mé upozornění - výsledek voleb nezpochybnila.
Děkuji Novotný

Volba předsednictva

Dobrý den,
Jsou platné volby do předsednictva a komisí spolku, pokud valná hromada byla ukončena před schválením usnesení?
Děkuji
Martina Špindlerová

Volba orgánů spolku

Dobrý den,
příští měsíc se uskuteční členská schůze v našem Aeroklubu, kde poprvé budeme volit Radu spolku jako kolektivní statutární orgán. Prosím o informaci, zda je nutná účast notáře a jeho ověření volby jednotlivých členů Rady pro zápis do veřejného rejstříku. Předpokládáme, že jednotliví členové Rady musí obdržet nadpoloviční většinu hlasů členů spolku s právem volby. Děkuji za odpověď. Ing. Jan Hýla Aeroklub Zbraslavice.

volba nového předsedy spolku

Dobrý den, chtěla bych se ujistit ohledně postupu v této situaci. Předchozí předseda oznámil odstoupení z funkce. Proběhlo oznámení volby nového předsedy a na následné členské schůzi byl zvolen nový předseda. Je potřeba tuto informaci písemně někomu oznámit (+ dodat ofocenou jmenovací listinu)  např. Krajskému soudu, pod který spolek patří? Nebo to stačí mít pouze založené ve věcech spolku.Předem děkuji za odpověď. Petra Ž.

Archivace volebních lístků

Dobrý den,
hlasujeme-li o výboru tajnou volbou,musí mít hlasovací lístek nějakou konkrétní podobu ? A jak dlouho je musíme po volbách uschovávat ?

Platnost volby.

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. V našem klubu proběhla minulý týden volba nového výboru. Dopadla tak, že se i přes výhrady opět zvolil stejný výbor způsobem o kterým si myslím že nebyl v pořádku. Předseda před schůzí obvolal členy klubu,u kterých byl předpoklad že se na schůzi nedostaví a vyžádal si od nich plné moci aby mohl za ně volit. Tímto způsobem byla celá volba ovlivněna a opět se navolili stejní členové. Nevím zdali je tento postup možný a jsem spíše přesvědčen že toto nejni možné. Po volbě nám bylo odmítnuto nnahlédnout do volebních lístků a do prezenční listiny.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz