Povinnost evidence tržeb ve vztahu ke spolkům (pobočným spolkům)

Povinnost evidovat tržby je upravena zákonem č. 112/2016 Sb., o evidenci tržeb (dále jen „ZoET“), který je platný od 13. 4. 2016 a nabývá účinnosti postupně (ve čtyřech fázích) pro různé druhy činností.

Jako první se povinnost evidovat tržby stane účinnou pro ubytovací a stravovací služby, a to od 1. 12. 2016.

Principielně:

Podkategorie

Dotazy k tématu

Spolek - tichý společník

Dobrý den,
může se spolek stát tichým společníkem v s.r.o. a pokud ano, vklad do s.r.o. jako tichý společník se vykáže jako nákladová položka, dar........?
Děkuji

ZUŘÍZENÍ ŽIVNOSTENSKÉHO LISTU PRO SPOLEK

Dobrý den, v listopadu 2022 jsme založili spolek, jehož hlavní náplní je: Čl II. — Účel spolku viz přiložené stanovy.
Dle ŽÚ formy činnosti jsou formami podnikání - formy činnosti uvádím v příloze.

Spolek jako pronajimatel tenisove hriste

Dobry den, jsme obecni Spolek, ktery se snazi aktivne prispivat komunite. V obci mame zanedbane tenisove hriste, kde je majitel svolny k moznosti pronajmu. Mam dva dotazy...Muzeme ze sve pozice pozadat o dotaci na opravu hriste?

Upomínkové předměty

Dobrý den, jsme zapsaný spolek, vedeme jednoduché účetnictví. Rádi bychom nakoupili vína, na které dáme vlastní etikety a dále to dávali jako dary. Jak to zaevidovat v rámci účetnictví a je to vůbec možné?

Odstoupení od vedlejší hospod. Činnosti

Dobrý den, při založení stanovy spolku obsahovalo záměr vedlejší hos.činnosti, soudem bylo zasláno návrh o doložení oprávněni, ale spolek se rozhodl vzdát záměru při založení vedl. hosp. činnosti.

Přijetí daru do tomboly

Dobrý den. Jsme sbor dobrovolných hasičů. Jako spolek vedeme jednoduché účetnictví a nejsme plátci DPH. Jednou ročně pořádáme ples (máme to jako vedlejší výdělečnou činnost-živnostenské oprávnění). Dostáváme samozřejmě i dary do tomboly.

Kdy musí mít spolek živnostenský list

Dobrý den, máme založený spolek, jehož hlavní náplní je pořádání pobytových akcí pro děti a mládež. V rámci táborů a dalších akcí bychom chtěli otevřít táborový stánek se suvenýry apod.

Hlavní a vedlejší činnost spolku

Dobrý den, jsme malý jezdecký klub, v jehož stanovách máme, že jeho účelem je vybudovat v dětech kladný vztah k přírodě a zvířatům, naučit péče o koně a jízdu na nich.

Vedlejší výdělečná činnost

Dobrý den,
Zakládám spolek (SRPŠ) a napadlo mě že v rámci kreativních akcí budeme s dětmi vyrábět nějaké výrobky, které následně budeme nabízet na prodej, řekněme 1-2x do roka. Výdělek půjde na hlavní účel spolku, tedy dětem.

Vydávání časopisu pro členy spolku

Dobrý den,
chci se Vás zeptat, zdali vydávání časopisu za cenu, která bude hradit náklady s tím spojené je vedlejší podnikatelská činnost.
Děkuji a zdravím
Miroslav Havlík

Prodej alkoholu

Může byt na spolek napsana koncese na prodej alkoholu? Je s tim nějaký problém? Mnohokrat Děkuji.

Živnostenské oprávnění

Dobrý den, prosím můžete mi osvětlit otázku zda musí mít spolek Živnostenské oprávnění pokud není jeho předmětem zisk, ale vedlejší činnost zajišťující fungování spolku (investice do vybavení apod.) A dále pokud by neměl spolek Živnostenské oprávn

Vedlejší činnost

Zdravím, je povinností z.s. nechat zapsat vedlejší činnost? Museli jsme se stát zemědělským podnikatelem z důvodu dotace na louku kterou jsme získali do pronájmu. Děkuji pěkně za odpověď

spolek

Máme v pronájmu hřiště na tenis (spolek tenistů) a musíme se o něj starat,jako je antuka,voda,nákup síťe,výroba hrabel a pod.Hřiště využívají místní občané zdarma,ale od cizích vybíráme vstupné,aby jsme pokryly náklady.Musíme podávat daňové přizná

Spolek - oprávnění krátkodobého pronájmu majetku

Dobrý den, pokud spolek založený za účelem sportovních aktivit v rámci své vedlejší hospodářské činnosti a s ohledem na řádné využití svého majetku krátkodobě pronajímá svou nemovitost (využívanou pro sportovní aktivitu), veškeré vydělané prostřed

spolek a eet

Dobrý den,chtěla bych se zeptat ohledně eet. Zakládáme spolek,kde bude hlavní činnosti výroba a následný prodej keramických výrobků. Dále budeme pořádat i kurzy keramiky jak pro děti a i dospělé.

Chceme založit spolek k uspořádání mini festivalu.

Dobrý den,
chceme uspořádat mini festival pro naše známé, jejich známé atd. Čili +/- 200 osob.

Chceme festival uspořádat "čistě", neboli nebýt v křížku s finanční správou či úřadem. Nechceme evidovat tržby (EET).

Můžeme založit spolek k provozování hudební skupiny?

Dobrý den, chceme založit spolek na pořádání hudebního festivalu (hlavní činnost spolku). Zároveň bychom chtěli mít ve spolku naší hudení skupinu a fakturovat pořadatelům za vystoupení(vedlejší činnost). Je to z hlediska zákonů, daní, finanč.

Kam patří prodej drobných suvenýrů?

Dobrý den,, v souvislosti s EET máme dotaz. Jako hlavní činnost máme mimo jiné ve stanovách uvedenou záchranu a konzervaci hradu a jeho provoz. S provozem památky souvisí také prodej suvenýrů.

Spolek a živnostenský list

Dobrý den, chceme se zeptat, zda jako spolek - loutkové divadlo musíme mít nově od roku 2014 živnostenský list. Představení pro děti pořádáme pouze několikrát do roka (např.letos asi 6x).

Občerstvení na akcích

Pro své členy pořádáme setkání s hudbou a při té příležitosti provozujeme  občerstvení a podáváme večeře.. Protože se jedná o důchodce, prodejní ceny se rovnají cenám nákupním, takže z této činnosti žádný zisk není, často je i ztrátová.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz