Žádné články nebyly nalezeny.

Dotazy k tématu

Povolené výdaje spolku

Dobrý den, existuje někde výčet činností, které lze v účetnictví spolku uplatnit jako výdaj? Mám na mysli např. jízdné (vlak, autobus, letadlo), ubytování v hotelu, pohoštění v restauraci, účet za telefon, vstupné na akci apod. Všechny činnosti se týkají členů spolku a jsou spojeny s jeho hlavní činností.

Účetnictví ve spolku

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdo je ve spolku oprávněn nakládat s účetnictvím a zda je zákonné odvést účetnictví ze sídla spolku? Děkuji

Příjem ze vstupného - archivace

Dobrý den,

rád bych se zeptal, zda je nutné archivovat trhací bloček po skončení akce. Trhací bloček byl použit jako potvrzení o zaplacení vstupného na akci. Nebo jen stačí zaevidovat výši příjmu ze vstupného? Jak případné kontrole dokáži určitý příjem?

Děkuji FC

Musí se vypisovat pokladní doklady?

Dobrý den. Je správné nevypisovat výdajový pokladní doklad, do účetnictví založit např. jízdenku z autobusu na ni vepsat V20 (jako výdajový č. 20) a do peněžního deníku zapsat CESTOVNÉ UH PŘED. Naše paní účetní tvrdí, že není třeba doklad psát. Po mé domluvě a předložení Zákona o účetnictví § 11 Účetní doklady - odstoupila z funkce, jelikož si stále vymýšlím. Prosím o odpověď, kterou předložím členské schůzi. Děkuji a jsem s pozdravem Hanáčková Vlasta

Neaktivní spolek

Heyký den,

před několika lety jsme s přáteli založili neziskové občanské sdružení za účelem pořádání pokerových turnajů. Tím to také ale skončilo. Neuspořádali jsme ani jeden turnaj a od založení sdružení jsme 100% neaktivní.
Můj dotaz zní, zda řediteli nebo členům rady mohou vznikat nejaké problémy plynoucí z nevykazování jakéhokoli účetnictví nebo jiných prohlášení.

Díky,
s pozdravem,
Hoska

Spolek - daňové přiznání a zveřejnění účetní uzávěrky

Dobrý den, jako spolek pracujeme s dětmi a rodinami. Příjmy máme z dotací a darů. Z vlastní činnosti občasné vstupné na akce (Pohádkový les lx za rok), za kroužky, baby club (hlídání mini dětí) za letní tábor - celkem cca 150 tis. / rok a celé jdou do nákladů.
Prosím o odpověď na dotazy:
1. Máme podávat daňové přiznání? 2. Máme povinnost zveřejňovat účetní závěrku do sbírky listin a v jakém rozsahu - jsme mikro účetní jednotka, takže nemusíme zveřejňovat výkaz zisku a ztrát, takže máme zveřejnit rozvahu a přílohu?
Předem děkuji za odpověď M. Kulíková
2

Musíme zveřejňovat výroční zprávu?

Dobrý den,
prosím o radu ohledně povinnosti zveřejnění "výkazu zisku a ztrát" a "výroční zprávy" ve spolkového rejstříku. Musím zveřejnit oba dokumenty nebo stačí pouze "výkazu zisku a ztrát"?

Musí spolek podat daňové přiznání, má-li příjem z pronájmu?

Dobry den, mame spolek, ktery byl zalozen za ucelem pronajmu a provozu farni budovy v Pyselich jako kulturniho prostoru. Spolek je najemnikem a jeho prijmy jsou hlavne clenske prispevky k uhrazeni najmu. Z kulturnich akci spolku zadny zisk neplyne a soucasti najemni smlouvy je, ze spolek se musi o cirkevni budovu starat a udrzovat/opravovat ji. Z najmu se za timto ucelem cast odecita, ale samozrejme to nestaci, takze spolek budovu obcas pronajima filmarum a ziskane penize se vraci do udrzby/opravy fary, ktera patri cirkvy.
Je potreba danove priznani?
s pozdravem a dekuju

Sokol

Dobrý den.
Můžete mi prosím vysvětlit termín samostatné hospodaření oddílu pod TJ Sokol?
Náš oddíl hospodařil prokazatelně několik let samostatně a vedl zvlášť své finance.
Najednou se ale výbor TJ rozhodl a peníze (proti vůli oddílu) z účtu oddílu převedl na svůj účet (protože funkcionáři výboru TJ měli přístup k oddílovému účtu) a použil je rozdílným způsobem, než oddíl plánoval a rozhodl (hlasování oddílu).

Daně u spolků

Dobrý den
Náš spolek má příjmy z darů a členských příspěvku a žádné jiné.Je náš výklad, že nemusíme odevzdávat daňové přiznání správný?
Je to tak, že dary nejsou předmětem daně a členský příspěvek je osvobozený od daně z příjmu či je to jinak?
Děkuji za odpověď
Hlaváč

Chceme založit spolek k uspořádání mini festivalu.

Dobrý den,
chceme uspořádat mini festival pro naše známé, jejich známé atd. Čili +/- 200 osob.

Chceme festival uspořádat "čistě", neboli nebýt v křížku s finanční správou či úřadem. Nechceme evidovat tržby (EET).

Jelikož roční příjmy nebudou vyšší než 175tis. nepodléhá příjem (nebo zisk??) evidenci tržeb, rozhodli jsme se založit spolek, který bude zaštiťovat celou akci. To už víme.
Jednalo by se vedlejší podnikatelskou činnost. Děláme to bez vlastního nároku na zisk a ve volném čase.

Možnost vzájemného započtení pohledávek a závazků

Dobrý den, jsme Společenství vlastníků a máme dotaz týkající se možnosti provedení vzájemného zápočtu v případě, kdy předseda SVJ má pohledávku za SVJ z titulu uzavřené dohody o provedení práce a na druhé straně je členem SVJ a platí zálohy na služby včetně příspěvku do fondu oprav. Z důvodu jednoduchosti požaduje provedení zápočtu vzájemných nároků. Předem děkujeme za odpověď.

Musíme podávat daňové přiznání, když provádíme i vedlejší činnost?

Dobrý den,jsme Spolek rodičů a přátel školy.Hlavní činností je podpora školních aktivit....příjmy jsou složeny z členských příspěvků (osvobozené),ale nyní provádíme i vedlejší činnost na podporu školních aktivit (na školních akcích prodáváme občerstvení, pořádáme různé akce-např.školní ples)a z toho máme výdělky,z kterých pak nakupujeme různé věci do školy,platíme výlety...Je zde povinnost podávat roční daňové přiznání k dani z příjmů právnických osob? Registrovaní na FÚ jsme,přiznání se nikdy nepodávalo a ani ho po nás nikdo nechce...Moc děkuji za odpověď. Monika Dostálová

Proč musí neziskovky podávat daňové přiznání?

Děkuji za tyto stránky, jsou velmi užitečné.
(Náš spolek ještě není registrován).
Po přečtení všech příspěvků se musím dotázat na jednu zásadní věc.
Mám zato, že podnikání je činnost za účelem zisku a oproti tomu jsou neziskovky, které a priory zisk nevytvářejí.
Žiji v domění, že veškeré přijaté peníze (v našem případě příspěvky, dotace a sponzorské dary) jsou přijaty a proti nim jsou výdaje na činnost a rozvoj spolku. Na konci roku je stav nějaký (+/-) a s tím se pracuje v dalším roce.

Jsou dary předmětem daně z příjmů?

Dobrý den,

příjmy z hlavní činnosti NO jsou předmětem daně z příjmů jen tehdy, jsou-li příjmy vyšší než výdaje dané hlavní činnosti. Jak je to ale v případě, jsou-li příjmy konkrétní hlavní činnosti tvořené i dary vázanými na onu konkrétní hlavní činnost (dary jsou přitom předmětem daně darovací), a jen díky přijatým darům je konkrétní hlavní činnost zisková? Jsou pak příjmy konkrétní hlavní činnosti chápány bez darů, nebo jsou dary posléze odečteny ze základu DPPO? Ovlivnilo by situaci fakt, že přijatý dar může být osvobozen od darovací daně?

Děkuji za odpověď.

Musíme podávat daňové přiznání?

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat jak je to s podáváním přiznání z příjmu u těchto spolků. Vedeme daňovou evidenci.....Jako příjmy máme příspěvky, výdělek z plesu, výjimečně finanční dar.
Jinak to máme zavedené tak, že pokud se jezdí na výlety, kupuji se učebnice a pod., tak se vloží vybrané peníze od žáků do spolku a pak se ta akce proplatí jako za SRPS. Je tento postup správný ?
Děkuji za odpověď

Kalousková

Jsou i dobrovolné členské příspěvky osvobozeny od daně z příjmů?

Dobrý den,

členské příspěvky, vybírané na základě stanov, jsou dle § 19 odst. 1 písm. a) ZDP od daně z příjmů osvobozeny. V případě, kdy stanovy uvádějí, že výši členských příspěvků stanovuje pro daný rok nejvyšší orgán spolku, který však pro daný rok usnesl, že výše členských příspěvků je dobrovolná, lze i tyto příjmy z čl. příspěvků považovat za osvobozené od daně z příjmů?

Děkuji za odpověď.

Může ústav vést jednoduché účetnictví?

Občanské sdružení se stane v roce 2014 automaticky spolkem a vede dál jednoduché účetnictví. V průběhu roku 2014 provede transformaci na ústav (IČ zůstane zachováno). Může v roce 2014 a dál pokračovat v jednoduchém účetnictví?

 

Může spolek vést daňovou evidenci?

Dobrý den, nezisková organizační jednotka (od 1.1.2014 spolek) vedla v letech 2012,2013,2014 účetnictví.

Mohu za rok 2015 vést daňovou evidenci? 

Počáteční zůstatek byl pouze na bankovním účtu a v roce 2015 byly zaplaceny pouze příspěvky na tento bankovní účet. 

Jak by to bylo v případě zaplacení prezentace spolku na webové stráce? Jde o daňový nebo nedaňový výdaj! Předem moc děkuji za odpověď

Mám vést daňovou evidenci nebo účetnictví?

Dobrý den, 
převzala jsem účetnictví spolku a nějak v tom tápu, prosím o radu.
Mohu vést daňovou evidenci -né účetnictví - a dál jak se bude dělat daňové přiznání?? Na tiskopise pro FO nebo právnickou osobu? To co jsem převzala je trochu zmatené.....Děkuji za radu. Alena

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz