Žádné články nebyly nalezeny.

Podkategorie

Dotazy k tématu

Ruseni pobocneho spolku

Dobry den.Vsichni clenove pobocneho spolku hodlaji ukoncit clenstvi formou nezaplaceni clenskeho prispevku k 31.12 pro nesouhlas s praktikami a ekonomikou Svazu vcelaru,cimz ztrati mandat i vybor pobocneho spolku.Hlavni spolek pozaduje prevod majetku,uctu,pokladny,predani archivalii,jmenovani likvidatora.Jak to ma pobocny spolek provest,kdyz k 1.1. nema zadne cleny,tudiz uz zadneho likvidatora nebo novy vybor nemuze zvolit a ani nemuze nikdo majetek prevest?

Knihy jako předmět daru pro spolek

Dobrý den,

jako spolek jehož hlavní činností je vzdělávání a šíření vědecké osvěty chceme přijmout jako dar cca 60 knih od soukromé osoby. Tyto knihy hodláme dále prodávat což je vedlejší činností našeho spolku, a utržené peníze dále použít na hlavní činnost spolku.
Chci se tedy zeptat na to, když knihy řádně přijmeme jako dar prostřednictvím darovací smlouvy, vzniká spolku povinnost platit darovací daň z částky, která byla odhadnuta jako cena darovaných knih? A popřípadě v jaké procentuální výši?

Velice Vám děkuji za odpověď

Jaroslav Hrábek

finance

Dobrý den,
dovolte mi, prosím, několik dotazů.

Koupě pozemku spolkem

Dobrý den,

potrebovali bychom poradit s koupi pozemku, respektive, zda se plati nejaka dan pri koupi a pak nejaka kazdorocni z toho, ze bychom pozemek vlastnili (jde o trvaly travni porost a ostatni plochu). Dekuji za odpoved.

Přijetí služby z EU

Dobrý den,
spolek dle stanov pořádá sportovní závody a potřebuje si část vybavení zapůjčit.
Bohužel potřebné vybavení nabízí pouze dodavatel ze Slovenska a přijetím této služby by se spolek stal evidovaným subjektem DPH v EU.
S tím by spolek čekala administrativa navíc, o kterou zrovna nestojí ...

Lze na tuto službu využít prostředníka z ČR - který je členem výkonného výboru spolku a vše samozřejmě řádně spolku vyúčtuje?
Může tuto službu spolku vyúčtovat bez své "provize za zprostředkování"?

Děkuji a přeji pěkný den.

převod/prodej majetku obcím

Dobrý den, chtěla bych se zeptat za jakých podmínek může spolek převést nebo popř. prodat za symbolickou cenu (můžeme ocenit sami?) majetek, předměty, které byly v uplynulých letech zakoupeny v rámci určitého projektu. Nyní je po udržitelnosti projektu a majetek se bude převádět na obce. Jak postupovat?

Prodání majetku spolku

Dobrý den, v našem spolku byl prodán (myslíme si) majetek radou spolku (firmě), bez valné hromady. Tento majetek je hlavní důvod kvůli kterému náš spolek vznikl (počítačová síť - šířící Internet). Jak máme postupovat dále? Jakému orgánu toto zkonfikování hlásit? Firma která teď síť získala, už si postupně přebírá (uzavírá smlouvy) s členama spolku, kterým tvrdí, že je to standartní postup, zároveň byl před tím zaslán e-mail od předsedy spolku, že se to takto bude dít. Děkuji

převod majetku spolku

Vážení dobrý den. Jsme parta chlapů co si před 25 lety založily malý letecký klub. Formou osobních vkladů jsme získávali prostředky na nákup pozemků na výstavbu malého letiště a tyto pozemky jsme nechávali v dobré víře psát na náš registrovaný klub. Nyní po letech bychom chtěli nějakou formou pozemky převést na ty členy , kteří je fakticky platily. Jsme nově převedený zapsaný spolek dříve registrovaný u MV. Dotaz zní jestli může spolek nějakou formou tento majetek darovat či bezplatně převést. Členská základna je téměř totožná s tou před 25 lety. Předem děkuji za vaší odpověď.

Vypujcka majetku spolku

Muze spolek svuj nevyuzivany majetek dat podnikatelske osobe do vypujcky? Nebo je s ohledem na postup s peci radneho hospodare nutno majetek pronajmout za cenu obvyklou?

Nájem prostoru pro spolu

Dobrý den,

v září 2016 jsme měli ustanovující schůzi spolku a začali jsme se pravidelně scházet. K tomuto účelu jsme si pronajali učebnu v mateřské škole. Učebnu jsem musela pronajmout na svoje jméno (fyzickou osobu), protože náš spolek v té době ještě neměl IČO. Jsem předseda spolku (statutární orgán) s právem jednat za spolek.

Spolek jako pronajímatel

Naše tělovýchovná organizace (občanské sdružení) pronajímá dlouhodobě vlastní nebytové prostory (restauraci) a krátkodobě (příležitostně) hřiště a tělocvičnu. Změní se něco pro naši organizaci transformací na spolek od 1.1.2014? Jaká opatření bude nutné provést? Děkuji František Herajt 

Pronájem internetového portálu spolku

Dobrý den, chystáme se s kolegy založit spolek o 6 členech, jehož účelem je zejména osvěta a podpora profesionálního koučování. Osobně jsem před několika lety založila internetový portál, který mi technicky vytvořil manžel a jehož účel je stejný. Zatím jej provozuji jako OSVČ - vedlejší činnost. Portál je neziskový, ale je zde možnost placené reklamy. Protože to sama na rodičovské dovolené ale už nezvládám, chci do toho formálně zapojit nejbližší spolupracovníky-dobrovolníky právě založením spolku, jehož součástí by měl být i onen portál. 

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz