Žádné články nebyly nalezeny.

Dotazy k tématu

Povinnosti spolku

Dobrý den,

v dubnu jsem založil spolek, který v současné době nemá žádný příjem ani výdaje ani nepřijímá nové členy.
Chtěl bych se zeptat jaké má takový spolek povinnosti. Jsou nějaké dokumenty, které musím uchovávat, zveřejňovat či někam zasílat? Jsou nějaké povinnosti, které musím dodržovat v určitých termínech?
Spolek jsem založil s cílem vytvořit komunikační platformu na dané téma. Příští rok bych chtěl začít nabírat členy (za administrativní poplatek) a pořádat pro ně školení.

Vše o spolku

Dobrý den, založili jsme spolek a chtěli bychom poradit jak dále pokračovat, to znamená vše co potřebujeme k dalšímu fungování spolku a jejich členů. Co by měli obsahovat členské schůze, prostě vše o fungování spolku. Jde to někde obecně najít nebo se poradit? Díky moc

Základní kapitál do spolku

Dobrý den,
chceme založit spolek, ale nevíme si moc rady ohledně "peněz" a toku peněz. Moje první otázka je, jestli může být do spolku při založení vložený nějaký základní kapitál, nebo proste finanční prostředky, které by sloužili pro začátek k nějakému provozu atp. Jak pak s prostředky musíme nakládat? Musíme je "utratit" do konce roku ? Nebo je na to nějaký stanovený čas?

Co všechno potřebujeme na založení divadelního spolku?

Dobrý den,

máme ochotnický divadelní spolek, který je vedený pod pionýrem. Ale nyní bychom si chtěli spolek napsat tzv. sami na sebe. Co všechno to obnáší, jak se to vyřizuje, co se kam hlásí, můžeme mít představení a vybírat vstupné? Zajímaly by mne alespoň základní informace co se musí zařídit a udělat. Na Vašich stránkách jsem odpověď na všechno nenašla, tak zkouším napsat nový dotaz.
Moc děkuji.

jakou členskou organizaci zvolit pro cimbalovku

Dobrý den,
prosím o radu jakou formu organizace zvolit pro mladou cimbálovou muziku. Prozatím hrajeme jen tak pro radost, sem tam nějaké rodinné oslavy, ale už se nám stalo, že po nás chtěli vystoupení za peníze ve sklepě, ale chtěli i nějaký doklad po nás. Jelikož nejsme nikde registrováni začali jsme se o to více zajímat a hledáme, jak to udělat.
Jedná se nám o to, abychom se co nejvíce vyhnuli administrativně a nejlépe i účetnictví jelikož se v tom nevyznáme.
Případně doporučit, jak takové "občasné" hraní ošetřit právně a účetně.

Kam doložit změnu stanov a kdy vzniká spolek?

Dobry den,
Chci se zeptat jak je to se zmenou stanov spolku. Menime jen seznam vedlejsich cinnosti spolku, protoze budeme zadat o zivnostensky list. Kam to mame dolozit?

Dale se chci zeptat, jak je to s datem nabyti pravni moci spolku. Jedna se mi o to, ze soud uz schvalil nasi zadost, pridelil IČO, ale do rejstriku nas zapisou az po uplynuti lhuty na odvolani. Nevadi, ze jsme mezi tim jiz nakupovali kancelarske potreby, pronajali auto a podobne? Moc dekuji

Chceme založit fitcentrum jako zapsaný spolek.

Rádi bychom u nás ve městě založili malý spolek, který bude fungovat jako fitcentrum a bude združovat lidi se zájmem o fitness. Mimo cvičení zde budou probíhat i semináře apod.. Případné prostory musí splňovat chygienické normy fitcentra, nebo můžou být kolaudovány jako klubovna?
Výdělek z pernamentek bychom použili výhradně k provozu a pro výplaty za správu spolku. Je toto vůbec právně možné?
Děkuji za odpověď.

Chceme založit spolek k uspořádání mini festivalu.

Dobrý den,
chceme uspořádat mini festival pro naše známé, jejich známé atd. Čili +/- 200 osob.

Chceme festival uspořádat "čistě", neboli nebýt v křížku s finanční správou či úřadem. Nechceme evidovat tržby (EET).

Jelikož roční příjmy nebudou vyšší než 175tis. nepodléhá příjem (nebo zisk??) evidenci tržeb, rozhodli jsme se založit spolek, který bude zaštiťovat celou akci. To už víme.
Jednalo by se vedlejší podnikatelskou činnost. Děláme to bez vlastního nároku na zisk a ve volném čase.

Co je potřeba k založení spolku?

Dobrý den ,chtěla bych se zeptat , na vše co vše potřebujeme k založení spolku nebo klubu , nenašel se do naší obecní hospody žádný vhodný provozovatel a nechceme , aby hospoda byla zavřená . Jak vše vyřešit a neocházet zákon. Předem děkuji za odpověď Jana Bergerová

Můžeme založit spolek k provozování hudební skupiny?

Dobrý den, chceme založit spolek na pořádání hudebního festivalu (hlavní činnost spolku). Zároveň bychom chtěli mít ve spolku naší hudení skupinu a fakturovat pořadatelům za vystoupení(vedlejší činnost). Je to z hlediska zákonů, daní, finanč. správy proveditelní? Protože se jedná o jeden hudební festival za rok, ale koncertů je cca 80 za rok v příjmech cca 500000Kč. Každý člen by se vyplácel na dohodu.

Děkuji moc za odpověď.

Založenie spolku zahraničnou osobou

Dobrý deň prajem, plánujeme založiť spolek v ČR, zakladateľom je zahraničná fyzická osoba z členskej krajiny EU. Poprosil by som o radu, či pre takýto prvozápis je potrebný aj výpis z rejstříku trestů navrhovateľa - zahraničnej osoby - a jeho úradné overenie. Ďakujem pekne

Jak můžeme založit Sdružení rodičů ZUŠ?

Dobrý den,
rádi bychom při naší základní umělecké školy založily sdružení rodičů, můžete mi prosím poradit, jak v tomto případě postupovat, kde a jak se zaregistrovat.
Moc děkuji!
Kateřina Víznerová

Mohou být stanovy účinné hned při sepsání?

Dobrý den, rádi bychom založili spolek. Rád bych se zeptal jak správně provést datování ve stanovách. Ve vzorových stanovách je u podpisů místo a čas, a pak "s účinností od" Mohou tedy být stanovy účinné hned při sepsání, nebo to datum musí být poplatné dni ke kterému budou stanovy schváleny? A jak vědět jak dlouho schvalování potrvá? Ve webovém formuláři na webu se také má vyplnit žádost o zapsání spolku k určitému datu. Je to důležité? A jak staré mohou být stanovy k datu podání? Co když byly sepsány např.

Jak postupovat po založení spolku?

Dobrý den, 
soud nám zapsal spolek. Co máme dále dělat, aby bylo vše papírově v pořádku. Vím, že musíme zřídit bankovní účet pro právnické osoby a zaregistrovat se na finančním úřadu. Musíme se ale ještě registrovat na ČSSZ a vybrat zdravotní pojišťovnu případně na živnostenský úřad? Veškeré zaměstnance budeme zaměstnávat na Švarc systém.
Děkuji.

Potřebujeme na vedlejší činnost živnostenský list?

Dobrý den, zakládám spolek a ve vedlejší činnosti spolku je pronájem a prodej, na co budu potřebovat živnostenské oprávnění. Jen mi není jasné na koho to má být napsané, když spolek ještě není zapsán v rejstříku a tudíž nemá IČO. Děkuji za odpověď.

Musí být osoby zakládající spolek plnoleté?

Dobrý den, 
chtěla bych se zeptat jestli ještě platí podmínka, že občanské sdružení nově spolek mohou založit 3 osoby z nichž alespoň jedna musí být starší 18 let.

Děkují za odpověď.

Kdo může být členem spolku?

Dobrý den, připravujeme založení spolku pro oblast medicíny katastrof. Mohou být členy vedle fyzických osob také právnické osoby? Pokud ano, existuje pro nějaké právnické osoby omezení  členství ve spolku? 
Děkuji za odpověď

Co je třeba, abychom si mohli pronajmout rybník?

Dobrý den, rádi bychom si od obce pronajali rybník, na kterém by se chytaly ryby. Co je potřeba, aby toto bylo oficiální, jsme tři fyzické osoby?
 
                                                            děkuji Koubek

Můžou spolek založit fyzické i právnické osoby zároveň?

Pokud je v občanském zákoníku (§ 214) stanoveno, že spolek mohou založit aspoň tři osoby, má se v souladu s § 18 NOZ za to, že to mohou být osoby jak fyzické, tak právnické? Tj. že členy spolku budou dvě dosavadní občanská sdružení a jeden jednotlivec? Současný zákon o sdružování to takto připouští. Myslím si správně, že i do budoucna to bude možné? Děkuji za odpověď.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz