Žádné články nebyly nalezeny.

Dotazy k tématu

Fitcentrum jako zapsaný spolek

Rádi bychom u nás ve městě založili malý spolek, který bude fungovat jako fitcentrum a bude združovat lidi se zájmem o fitness. Mimo cvičení zde budou probíhat i semináře apod.. Případné prostory musí splňovat chygienické normy fitcentra, nebo můžou být kolaudovány jako klubovna?
Výdělek z pernamentek bychom použili výhradně k provozu a pro výplaty za správu spolku. Je toto vůbec právně možné?
Děkuji za odpověď.

Spolek pořádá mini festival

Dobrý den,
chceme uspořádat mini festival pro naše známé, jejich známé atd. Čili +/- 200 osob.

Chceme festival uspořádat "čistě", neboli nebýt v křížku s finanční správou či úřadem. Nechceme evidovat tržby (EET).

Jelikož roční příjmy nebudou vyšší než 175tis. nepodléhá příjem (nebo zisk??) evidenci tržeb, rozhodli jsme se založit spolek, který bude zaštiťovat celou akci. To už víme.
Jednalo by se vedlejší podnikatelskou činnost. Děláme to bez vlastního nároku na zisk a ve volném čase.

založení spolku

Dobrý den ,chtěla bych se zeptat , na vše co vše potřebujeme k založení spolku nebo klubu , nenašel se do naší obecní hospody žádný vhodný provozovatel a nechceme , aby hospoda byla zavřená . Jak vše vyřešit a neocházet zákon. Předem děkuji za odpověď Jana Bergerová

Založenie spolku zahraničnou osobou

Dobrý deň prajem, plánujeme založiť spolek v ČR, zakladateľom je zahraničná fyzická osoba z členskej krajiny EU. Poprosil by som o radu, či pre takýto prvozápis je potrebný aj výpis z rejstříku trestů navrhovateľa - zahraničnej osoby - a jeho úradné overenie. Ďakujem pekne

Založení spolku

Dobrý den, prosím k rejstříkovému soudu zasílaji čestné prohlášení s ověřenými podpisy pouze 3 zakladatelé nebo všichni členové spolku nebo jen ustanovený předseda? Děkuji.

Založení spolku

Dobrý den,chtěli bychom v obci založit spolek,který by organizoval různé akce pro děti. Je potřeba,aby alespoň jeden ze zakladatelů měl pedagogické vzdělání? Děkuji za odpověď.

Hospodaraky rok spolku

Dobry den, spolek zalozeny v 10/2016 povede jednoduche ucetnictvi. Ucetni a zdanovaci obdobi muze byt 10/2016 - 12/2017 ? Jelikoz ucetni jednotka vznikne 3 mesice pred koncem kalendarniho roku. Dekuji.

Sdružení rodičů ZUŠ

Dobrý den,
rádi bychom při naší základní umělecké školy založily sdružení rodičů, můžete mi prosím poradit jak v tomto případě postupovat, kde a jak se zaregistrovat.
Moc děkuji!
Kateřina Víznerová

Založení spolku

Dobrý den,
můžete mi, prosím, poradit, jak mají vypadat stanovy spolku a jak spolek zaregistrovat?

Děkuji a jsem s pozdravem
Petr Krejčí

Žádost o zapsání spolku

Dobrý den,prosím kde najdu formulář - vzor, který je potřeba vyplnit a podat na zápis?
Děkuji, Porazíková.

založení sdružení se zaměřením na péči o seniory

Pěkný den, chtěl bych se zeptat jestli je možné založit sdružení se zaměřením na problematiku pomoci seniorům v naší vesnici a jestli je k tomu potřeba nějaký garant se vzděláním se zaměřením na tuto problematiku.
Děkuji

Datum založení spolku

Dobrý den, rádi bychom založili spolek. Rád bych se zeptal jak správně provést datování ve stanovách. Ve vzorových stanovách je u podpisů místo a čas, a pak "s účinností od" Mohou tedy být stanovy účinné hned při sepsání, nebo to datum musí být poplatné dni ke kterému budou stanovy schváleny? A jak vědět jak dlouho schvalování potrvá? Ve webovém formuláři na webu se také má vyplnit žádost o zapsání spolku k určitému datu. Je to důležité? A jak staré mohou být stanovy k datu podání? Co když byly sepsány např.

Jak postupovat po založení spolku?

Dobrý den, 
soud nám zapsal spolek. Co máme dále dělat, aby bylo vše papírově v pořádku. Vím, že musíme zřídit bankovní účet pro právnické osoby a zaregistrovat se na finančním úřadu. Musíme se ale ještě registrovat na ČSSZ a vybrat zdravotní pojišťovnu případně na živnostenský úřad? Veškeré zaměstnance budeme zaměstnávat na Švarc systém.
Děkuji.

Kdo ?

Kdo přiděluje PS=Pobočným Spolkům, a Z.S.,=Zapsaným Spolkům IČO ? Je to stále MVČR ?
Díky Jirka

Spolek

Může být zakladatel spolku cizí státní příslušník?

 

Vedlejší činost spolku

Dobrý den, zakládám spolek a ve vedlejší činnosti spolku je pronájem a prodej, na co budu potřebovat živnostenské oprávnění. Jen mi není jasné na koho to má být napsané, když spolek ještě není zapsán v rejstříku a tudíž nemá IČO. Děkuji za odpověď.

plnoletost

Dobrý den, 
chtěla bych se zeptat jestli ještě platí podmínka, že občanské sdružení nově spolek mohou založit 3 osoby z nichž alespoň jedna musí být starší 18 let.

Děkují za odpověď.

Kdo může být členem spolku

Dobrý den, připravujeme založení spolku pro oblast medicíny katastrof. Mohou být členy vedle fyzických osob také právnické osoby? Pokud ano, existuje pro nějaké právnické osoby omezení  členství ve spolku? 
Děkuji za odpověď

Spolek

Dobrý den rádi by jsme si od obce pronajali rybník na kterém by jse  chytali ryby co je potřeba aby toto bylo oficiální sme tři fizické osoby.
 
                                                            děkuji Koubek

Různá právní povaha členů spolku

Pokud je v občanském zákoníku (§ 214) stanoveno, že spolek mohou založit aspoň tři osoby, má se v souladu s § 18 NOZ za to, že to mohou být osoby jak fyzické, tak právnické? Tj. že členy spolku budou dvě dosavadní občanská sdružení a jeden jednotlivec? Současný zákon o sdružování to takto připouští. Myslím si správně, že i do budoucna to bude možné? Děkuji za odpověď.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz