Dotazy k tématu

Zrušení spolku

Dobrý den, chtěla bych zrušit občanské sdružení (zde jsem se dozvěděla, že od roku 2014 se to již nazývá spolek). Ve stanovách máme, že o zániku sdružení rozhodne valná hromada. Stačí tedy ke zrušení rozhodnutí valné hromady, nebo je nutný jiný postup? Spolek byl financován jen sponzorským příspěvkem z obce.
Děkuji za odpověď.
S pozdravem Květoslava Pokorná

Likvidace spolku - majetek

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jestli může spolek ve stanovách stanovit, že při případné likvidace dojde k přesunu majetku mezi členy spolku např. rovným dílem nebo prodejem majetku spolku a rozdělení výnosů z prodeje mezi členy?

Předem děkuji za odpověď.

občanské sdružení

Klub byl překlopen do rejstříku spolků. Nedodal žádný předepsaný doklad, nepřepracoval stanovy a nechce být evidován v rejstříku spolků.
Kdy se dozvíme o zahájení likvidace občanského sdružení?
Jak tuto likvidaci - zrušení urychlit?
Musí být případná žádost o zrušení podána prostřednictvím právníka (klub neměl žádný zdroj příjmu)?
Hrozí bývalému klubu případné sankce a jaké?
Je možné obdržet písemný doklad o likvidaci?

ZRUŠENÍ OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ

Dobrý den, prosím o radu, v roce 2011 jsme v načem domě založili Občanské sdružení spoluvlastníků domu, jelikož jsme bytový dům se 4 byty, nebylo možné založit SVJ. Dle nového občanského zákoníku to již lze, což jsme také učinili. Nyní bychom však chtěli zrušit občanské sdružení. Prosím, jak to mohu provést?
Děkuji Kremlová

Likvidace spolku

Dobrý den,
mám prosím dotaz ohledně likvidace spolku, který ale již od roku 2011 neexistuje. Byli jsem jako občanské sdružení, ale myslela jsem si že pokud neupravíme stanovy tak že nás nepřevedou na spolek, ale opak je pravdou a zjistila jsem to až teď v prosinci 2017, kdy mi přišla pokuta z FÚ za zdaňovací období 2013. Na adrese kdy bylo sdružení již od roku 2010 nejsem, nemáme účty, členy nic. Nevím teď vůbec jak postupovat, jak to zlikvidovat. Prosím o radu. Děkuji Vám

Zrušení nefunkčního spolku-kdo hradí soudní poplatky?

Dobry den, na základě soudni obsilky jsme zjistili, ze zasláním stanov vznikl pred 20lety spolek,a i kdyz nasledne nebyl činný(bez stanoveni clenu,sídla,účtu atd.) je stale vedeny u soudu a neni zruseny.Krajsky soud vydal usnesení a vyzval k platbe za naklady řízení + soudni poplatky a jmenoval likvidatora.
Kdo by mel konkretne poplatky zaplatit,kdyz spolek fakticky neexistuje?
Predem diky za odpověď
P.Dvorska

zproštění pozice likvidátora

Byla jsem ustanovena členskou schůzí likvidátorkou již nefunkčního občanského sdružení, kde jsem v minulosti byla statutárním zástupcem. Ale po dvojím vrácení dokumentů krajským soudem si uvědomuji, že na tuto funkci nestačím. Nerozumím právním argumentům soudu, nevím, co kam zveřejnit a jak. Navíc nemám z důvodů vytíženosti čas se tomu více věnovat. Jak se mohu zprostit pozice likvidátora?

Dotaz ke zrušení spolku

Dobrý den,

chtela bych Vás požádat o radu ohledne zrušení spolku. Statutarni orgán spolku svolal členskou schůzi a rozhodl o zrušeni spolku k 01.10.2017. Následně bylo provedeno zveřejnění v Obchodním věstníku. Chtěla bych se zeptat, jakým způsobem uveřejnit název spolku s dodatkem "v likvidaci" do obchodního rejstříku?Máme použít inteligentní formulář?

Předem Vám moc děkuji za Vaši odpověď.

S pozdravem

Adéla Petrovická

zrušení clubu

Bohužel dlouhodobá nemoc a nečinost členůCLUBU Piccaso a prodej domu s klubovnou mě nutí zrušit náš spolek CLUB Piccaso,Arnoltice u Děčína 88.Potřebuju poradit jak a co vyplnit,kam poslat veškeré papíry,prostě zánik clubu.Děkuji Vaníček Květoslav,předseda clubuPiccaso.

zrušení NNO

Dobrý den,
před lety po studiích jsme se se spolužák rozhodli založit NNO a působit v oblasti, kterou jsme vystudovali. Brzo se však naše cesty rozešly a nyní bychom rádi organizaci zrušili. V posledních 3 letech ani nefunguje a každoročně dáváme na FÚ pouze prohlášení, že není co danit. Po platnosti novely o Spolcích mi někdo říkal, že pokud nepožádáme o převedení budeme vyzváni a následně zrušeni. Zatím nás nikdo nevyzval a jestli nás zrušili nevíme. Tak bychom tomu šli rádi naproti. Co všechno musíme udělat pro zrušení NNO? Je někde manuál?
Děkuji za odpověď
Hříbal

Likvidace nefunkčního spolku

Dobrý den, kdysi dávno jsme se registrovali jako občanské sdružení, které mělo přejít pod spolek. V řádném termínu jsme nepodali nové stanovy ani podklady na příslušný soud, ke kterému spadáme. Bohužel jsme neměli žádný majetek ani finanční hotovost, protože se nám nepodařilo činnost rozjet.
V tuto chvíli není schopna se sejít ani členská základna a jediný kontakt je předsedy s původním hospodářem a to pouze telefonicky vzhledem ke vzdálenosti mezi nimi. Jak máme podat návrh na zrušení občanského sdružení, jak zapsat likvidaci a kdo může vůbec likvidaci zpracovat?

Zrušení neaktivního spolku

Dobrý den,
chceme zrušit spolek, který jsme v roce 2014 založili, když jsme zakládali lesní školku. Spolek (dříve o.s.) však nikdy nebyl aktivní a nevykonával žádnou činnost (školka začala fungovat pod jiným spolkem). Můžete nám, prosím, poradit, jak postupovat, aby byl spolek zrušen?
A je potřeba udělat daňové přiznání za uplynulý rok, pokud spolek neprováděl žádnou činnost a neměl tedy žádný příjem?
Velice děkujeme,
Mgr. Zuzana Šalplachtová

zrušení PS spolku

naše organizace je činná,ale zatím z neznámého nám důvodu výkonný výbor hlavního spolku nás poslal do likvidace.Máme sice tušení,že se tak jedná o majetky,AVZO totiž vesele likviduje hromady ZO a rozprodává tak jejich majetky( budovy,my sami vlastníme budovu,která nebyla součástí delimitačního protokolu,nebot byla koupena za dob svazarmu 1967 a to za peníze ZO,dokonce soud v roce 2004 uznal,že je majetkem ZO a nebyla součástí delimitačního protokolu)

Spolek při základní škole

Dobrý den,
prosím mohla by jste mi zodpovědět, zda je možné zrušit spolek rodičů a přátel školy při základní škole, kde jsou vybírány finanční prostředky, které jsou využity pro dárky či aktivity dětí. Nevím, zda by mohla paní ředitelka tyto finanční prostředky, pomocí interní úpravy, vybírat v rámci školy od rodičů pro potřeby dětí. V případě , že bylo možné spolek zrušit.
děkuji
Horáková

Archivace vybraných dokumentů

Při rušení(likvidaci) spolku se musí archivovat některé doklady. Potřebuji vědět jaké doklady a kde se mají uchovat. Např. na stránkách Státního archivu se toto nedá dohledat. Děkuji za odpověď.

dotaz na likvidaci neziskové organizace

Dobrý den,

prosím Vás o radu, jak ukončit neziskovou organizaci. Společnost je v likvidaci. Před třemi roky jsem ji zakládala, byla jsem celou dobu předsedou spolku a nyní jsem jejím likvidátorem. Vím, že nemá žádný majetek a žádné dluhy. Nicméně mi rejstříkový soud odmítl výmaz společnosti s tím, že chce do 14 dnů doložit celou řadu dokladů, z nichž si s některými nevím rady.

likvidace

Zdravím a mám tento dotaz. Od roku 2008 jsem předsedou uvedeného spolku a převzala jsem budovu bývalého Svazarmu ve strašném stavu a bez financí. Snažila jsem se udržet spolek v činnosti, ale s nástupem PC a nových technologií dnešního života je téměř nemožné na malé vesnici mládež do nějakého sportu zapojit. Víjímku na vesnici ještě trochu drží fotbal. Postupně členové odcházeli a dnes jsme pouze 3.

Zrušení spolku

Hezký den,valná hromada odsouhlasila zrušení spolku -jak dále postupovat. Dá se část prostředků převést na spolek provádějící stejnou sportovní činnost kam přešla většina sportovců . Je výhodnější sloučení spolků zdali to jde?

Zrušení OS/ZS

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jakým způsobem se dá v současné době době zrušit občanské sdružení, založené v prosinci 2013. Občanské sdružení jako takové doteď nevykázalo žádnou činnost a neplní svůj účel. Stavy tohoto os obsahují klauzule o povinnosti svolání správní rady třikrát do roka ( zasedla pouze při volbě orgánů os) a o zániku sdružení formou dobrovolného rozpuštění na základě valné hromady. Je možné tyto klauzule použít, nebo se musíme již obracet na nějaké určité orgány, abychom sdružení, či tedy nově spolek zrušili? 

 

Datum zrušení spolku

Dobrý den, na valné hromadě chceme zrušit náš spolek. Je třeba do usnesení uvést datum, k jakému rušíme spolek?  např. usesení: VH schvaluje zrušení spolku k datu.....Nebo bude zrušen až oznámením od rejstříkového soudu. Děkuji za odpověď.

Výmaz ze spolkového rejstříku

Náš spolek - občanské sdružení, již přes dva roky nevyvíjí činnost, Z části proto, protože již naplnilo své poslání( vyvíjelo činnost v oblasti  charity, kultury, sportu pro veřejnost, ale především pro děti ), pro jinam nasměrované zájmy členů a v neposlední řadě, i když největší části pro vážný zdravotní stav předsedkyně, tedy mé osoby.
Na podzim roku 2015 jsem zažádala o výmaz z rejstříku. Odpovědí bylo, že musíme doložit příslušné dokumenty. 

Zrušení spolku

Dobrý den,

členové spolku by rádi ukončili svou činnost a zrušili spolek. Problém je, že spolek má majetek v řádech pár stokorun a tak nemá dostatečnou finanční částku ani na zaplacení poplatků za dvě zveřejnění v obchodním věstníku.

Existuje nějaká možnost, jak spolek zrušit, bez toho, aby členové museli zaplatit tyto položky z vlastních kapes, protože k tomu by ochotni nebyli.

Děkuji za odpověď.
Silvie

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz