Zveřejnění v rejstříku namísto v obchodního věstníku?

Dobrý den, je pravda, že podle Nařízení vlády č. 351/2013 Sb., § 13 (1), postačí pro zveřejnění likvidace spolku - namísto za poplatek 2200 Kč zpoplatněného uveřejnění v obchodním věstníku - uložit zápis (zdarma?) o likvidacu jako listinu do rejstříku u soudu?! citace:"§ 13 (1) ... nebo uložení listiny ve sbírce listin způsobem umožňujícím dálkový přístup podle zákona o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob."

— Petr Koukal, řezbářská výchova mladých

Odpověď:

Dobrý den, 

v současné době je upraven aktuální stav zde

http://poradna.crdm.cz/zruseni-spolku/postup-likvidace-spolku-necinnost-treti-rok-funkcni-organy-spolku-1880

Mgr. Jakub Sotl
Právní poradce

Poslední revize: 14. 10. 2019

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz