Změna členů spolku

Dobrý den, snažíme se oprášit pět let fungující spolek, který byl však poslední rok neaktivní.
Po dohodě se stávajícími členy spolku jsme se dohodli o výměně členů statutárního výboru (všichni budou noví členové), stejně tak i o výměně jednatele.
Původní členové spolku prováděli zápis z rad spolku a shromáždění členů (celkem 4 lidé, z toho 3 v radě) pouze písemně a posílali jej poštou na krajský soud. Když jsem chtěl zpracovat tuto dohodnutou změnu skrze portál Jusice, zjistil jsem, že zde nejsou zapsáni ani dosavadní členové, tudíž nelze některé vyřadit (samozřejmě s jejich souhlasem, podpisem), ani měnit členy rady - protože v Návrhu změny žádní původní členové nejsou. Lze nahrát pouze nové.
Jak mám postupovat? Nahrát starší zápisy rad spolku do inteligentního formuláře?

Děkuji

— Matěj Skalický

Odpověď:

Dobrý den,

v tomto případě by nemělo být nutné doplňovat do rejstříku „historický“ stav pouze pro účely jeho následné změny. V návrhu na zápis změn (pomocí inteligentního formuláře) uveďte nově odsouhlasený a schválený stav a nechte tento zapsat. Nově zapisovaní členové orgánů spolku nemusejí nikoho nahrazovat – budou zapsáni nově, na základě nynějšího stavu. Tyto změny musí být samozřejmě podloženy příslušnými rozhodnutími orgánů spolku a jinými listinami (prezenční listiny, zápisy ze schůzí orgánů spolku, prohlášení zapisovaných osob...), které tvoří přílohu návrhu na zápis. Tyto listiny musí odrážet a dokládat vývoj uvnitř spolku (byť některé změny nebyly zapsány). Jako přílohy návrhu je třeba rejstříkovému soudu poslat originály nebo ověřené kopie listin.

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 19. 7. 2019

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz