Žádné články nebyly nalezeny.

Podkategorie

Dotazy k tématu

zánik zakladatele o.p.s.

Dobrý den, jak postupovat v případě zániku zakladatele ops bez právního nástupce ? Může existovat ops bez zakladatele ?

Za jakých podmínek lze změnit název o.p.s.

Před pěti lety jsme založili o.p.s., která je zaměřena na vzdělávání. V současnosti se ukazuje, že pro větší srozumitelnost pro naše klienty by bylo vhodnější změnit název společnosti. Nic jiného nemáme potřebu měnit. Je možné takovou změnu udělat a co je třeba vyřídit, aby vše bylo v souladu se zákonem.
Předem díky za odpověď.

Převedení registované služby z ústavu na o.p.s.

Dobrý den, představitelé jednoho ústavu se obrátili na naši organizaci s tím, že chtějí ukončit činnost ústavu a převést na naši organizaci, o.p.s., registrovanou sociální službu a chráněnou dílnu. Je to možné a za jakých podmínek? Jaká anabáze je s tím spojená?
Děkuji

Zakládací smlouva o.p.s.

Dobrý den, téma se týká zakladatelské smlouvy o.p.s., je vůbec možné ji měnit? a když ano v jakých případech? Zabýváme se sociální službou - ranou péčí, kterou máme registrovanou a dále máme v zakladatelské smlouvě dvě služby, které registrované nemáme. Můžeme je změnou vyjmout? Změna má být ověřena notářem? Dále máme v ve smlouvě vyjmenované členy správní rady, kteří se samozřejmě každé tři roky mění, pokud budu měnit zakládací smlouvu, mám tyto údaje aktualizovat? Děkuji za odpovědi.

Témata poradny