Žádné články nebyly nalezeny.

Dotazy k tématu

Převedení registované služby z ústavu na o.p.s.

Dobrý den, představitelé jednoho ústavu se obrátili na naši organizaci s tím, že chtějí ukončit činnost ústavu a převést na naši organizaci, o.p.s., registrovanou sociální službu a chráněnou dílnu. Je to možné a za jakých podmínek? Jaká anabáze je s tím spojená?
Děkuji

Zakládací smlouva o.p.s.

Dobrý den, téma se týká zakladatelské smlouvy o.p.s., je vůbec možné ji měnit? a když ano v jakých případech? Zabýváme se sociální službou - ranou péčí, kterou máme registrovanou a dále máme v zakladatelské smlouvě dvě služby, které registrované nemáme. Můžeme je změnou vyjmout? Změna má být ověřena notářem? Dále máme v ve smlouvě vyjmenované členy správní rady, kteří se samozřejmě každé tři roky mění, pokud budu měnit zakládací smlouvu, mám tyto údaje aktualizovat? Děkuji za odpovědi.

Kumulované funkce v malé o.p.s.

Dobrý den,
chystám se ze souboru činností kolem dětí (loutková divadla, cvičení pro děti, programová pásma pro MŠ a ZŠ) založit o. p. s. (dokonce jsem myslel, že o. s. už ani není možné).
Protože to bude rodinná "firma", zakladateli jsme my dva s manželkou.
Zároveň budeme nejčastější realizátoři získaných nabídek - lektoři cvičení, účinkující divadla, účinkující v pásmech atd.
1) Podle mého porozumění pravidlům se můžeme stát i členy správní rady nebo dozorčí rady. Můžeme?

Závaznost zákona o ops

Dobrý den,

nevím si rady se závazností zákona o obecně prospěšných společnostech. Jedná se především o paragrafy o orgánech o.p.s.. Zákon stanovuje, že o.p.s. má tyto orgány: správní radu, dozorčí radu a ředitele a tady mám problém s tím, že řada o.p.s. zřídila i valné shromáždění zakladatelů, se kterým zákon nepočítá. Chápu tedy dobře to, že je možné zakládací listinou (smlouvou) se od zákona o o.p.s. odchýlit? Je možné zakládací listinou převést, některé pravomoci zákonem přidělené správní radě na valné shromáždění zakladatelů nebo je nutné doslovně dodržet zákon?

Zněna zakladatelů o.p.s. a jejího zaměření

Dobrý den,
založili jsme o.p.s. MAS Košumbersko a Vysokomýtsko za účelem získání dotací na projekty realizované 
v uvedeném území. Žádost o podporu nebyla úspěšná a tak o.p.s. nevykazuje činnost.
Je možné změnit účel zakladatelské listiny a vyměnit zakladatele a jak. Jak může vystoupit zakladatel ze společnosti.
Může o.p.s. podnikat za účelem vytváření zisku ?

Děkuji  Ing. Mandík  tel.602487398

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz