Žádné články nebyly nalezeny.

Podkategorie

Dotazy k tématu

Změna spolku na ústav

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zda je možné změnit právní formu naší neziskové organizace a to ze spolku na ústav. Jsme neziskovou organizací, která poskytuje 3 sociální služby. Se změnou zákona jsme se stali spolkem a takto jsme se registrovali. V tuto chvíli však víme, že by pro nás byla vhodnější forma ústavu. Je možné přechod na ústav s tím, že se nám ponechá historie a IČO?

Děkuji Vám za odpověď.

Daniela

Transformace spolku na s.r.o.

Dobrý den,
chci se zeptat jestli je možné transformovat spolek na s.r.o. Spolek vlastní nemovitost.
Předem děkuji za odpověď.
Jiří Brož

Převod o.s. na příspěvkovou organizaci??

Dobrý den, je možný převod občanského sdružení na příspěvkovou organizaci? Konkrétně se nám jedná o převedení na neziskovou organizaci . Převod by se provedl zápisem z valné hromady a změnou stanov Děkuji Zbyněk Louda 774607710

Změna spolku na SVJ

Dobrý den! V roce 2000 nám město prodalo byty do podílového spoluvlastnictví. Za účelem zajišťování potřeb v oblasti bydlení jsme tehdy založili Sdružení spoluvlastníků..... Ministerstvo vnitra schválilo naše stanovy a ČSÚ nám přidělilo identifikační číslo, které je doposud platné. Jako ostatní sdružení, tak i my jsme měli povinnost se přetransformovat na spolek. Na členké schůzi jsme se však jednohlasně dohodli, že místo transformace na spolek převedeme byty do osobního vlastnictví. A protože v našem domě je 28 bytových jednotek, máme povinnost založit SVJ.

Dotaz

Dobrý den, od založení společnosti singulárních domkařů Vítová dělám jejího předsedu. Naše stanovy byly Ministerstvem vnitra registrovány 5.4.1996 pod názvem Sdružení singulárních domkařů Fryšták Vítová, který celou dobu používáme. Zaujal mne proto článek v posledním čísle časopisu Okno do kraje, kde se píše o přejmenování ze sdružení na spolky. Z uvedeného mi není jasné, zda je tato povinnost i pro naši organizaci. Jsme spoluvlastníky podílového lesa, který máme dlouhodobě pronajatý a od nájemce dostáváme podíly ze zisku z lesní činnosti. Předem děkuji za odpověď.

Transformace na spolek

Jaké dokumenty musí být poslány a kam a jaké administrativní úkony musí být provedeny pro dokončení transformace na spolek? Poprosil bych o jejich jasný výčet.
Děkuji.

Dotaz spolek

Dobrý den, náhodně jsem si všimla, že fotbaloý spolek naší obce je na justici zapsaný a nemá v názvu "z.s." a ani nemá zveřejněné stanovy. Neměl by spolek změnit jméno, aby obsahoval dovětek, a neměl by nechat zvěřejnit stanovy? Jak se případná změna provádí? Mockrát děkuji

Rodinné centrum Toušeňský myšák, spolek

Dobrý den, chci se zeptat, jak postupovat, když chci "zaregistrovat" spolek-dříve jsme byli občnaské sdružení - v zápisu z valné hromady jsme si již loni odhlasovali, že víme o změnách v zákoně a že jsme nyní spolek a že musíme změnit název, razítko... ale kam a co přesně mám nyní poslat? děkuji - s pozdravem Bačová

Transformacer Občanského sdružení na zapsaný spolek

Dobrý den, jsme OS fungující od roku 2009. Na členské schůzi jsme schválili nové stanovy. K registraci do Spolkového rejstříku je potřeba je zaslat na Krajský soud, společně se souhlasem vlastníka nemovitosti, ve které máme sídlo, dále je potřeba zaslat i zápis ze schůze, která Stanovy schválila? Máme fungující výbor  (Rada spolku). Tento byl schválen na výroční členské schůzi - také zápis odeslat také? Nestačí prohlášení osoby - statutára? 
Děkuji za odpověď.

Ústav či s.r.o.?

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu. Jsme organizace - občanské sdružení, která pořádá různé, především sportovní, aktivity pro děti a vede malé zábavné a sportovní centrum, děláme různé propagační neziskové akce, ale také částečně zpoplatněné sportovní projekty (lyžáky, tábory, ...) na základě vedl. činnosti a živnostenského oprávnění.

Ústav a zaměstnanci

Prosím o radu, místo spoku zakládáme Ústav, přenáší se v tom případě všechny pracovně-právní vztahy včetně těch zamětnankyň na HPP, co jsou na mateřské? 
Může mít ředitelka ústavu též zaměstnanecký poměr např.na smlouvu o výkonu funkce? Děkuji Zdenka V

Klub rodičů při ZUŠ-dobrovolné sdružení rodičů

Při ZUŠ pracuje občanské sdružení Klub rodičů při ZUŠ, REGISTROVANÉ V ROCE 2004.
Klub hospodaří s finanční částkou vybranou od rodičů a přispívá na akce dětí.
Jak máme postupovat, aby bylo vše dle nového občanského zákoníku?
Děkuji
J. Polnická, ředitelka školy

 

Společnost živnostníků podle NOZ

Dobry den, 

Shanim nějaké bližší informace ohledně Společnosti (živnostníků). 
Není mi jasné, zda je společnost brána jako PO nebo ne (jako to bylo puvodne ve smlouve o sdruzeni)?
Dekuji

SRPŠ při Základní skole

Dobry den,
   jaké povinnosti pro nás vyplývají z nového občanského zákoníku, jsme-li sdružení rodičů při vesnické základní skole o cca 150 dětech, kdyz nemáme vlastní IČO ani žádný účet? 
Jedine toky, které pravidelně přicházejí jsou poplatek od rodičů za žáka, který se platí 1x ročně.

sdružení=spolek

Dobrý den, jsme sdružení rodičů při škole. Chápeme dobře,  pokud do 31.12.2013 neuděláme novou registraci, že nás soud automaticky převede na spolek? Nebo musíme provést registraci do konce roku. Stanovy zanecháme, staré. Nic se nemění. Mnohokrát děkuji za opověď.

 

Jak s o.s., které vykonává činnost při škole?

Jsme o.s. založené při základní škole, jehož členy jsou pedagogové, případně rodiče žáků. Jednou z jeho činností je získávat granty pro školní i mimoškolní aktivity žáků (zajištění pomůcek pro žáky, turistické pobyty,...). Můžeme i nadále fungovat jako spolek a budeme mít možnost účastnit se grantových řízení? 

Sociální služby

Dobrý den, 
pořádáme letní tábory a volnočasové aktivity pro mládež + máme registrované sociální služby, chtěl bych se zeptat, na jakou formu se bude tedy muset trasformovat a zda to budu muset nějak dělat, nebo zda to bude automaticky. 

 

Vzdělávání - ops nebo spolek

Dobrý den, provozujeme sdruzeni jehoz cilem je vzdelavani. Nase hlavni cinnost je poradani prednasek pro posluchace  (cleny sdruzeni) i pro verejnost. Soucasti nasi cinnosti jsou i online kurzy, ktere nabizime za poplatek - vydelecna cinnost. Do budoucna planujeme rozsireni nasich aktivit i do jinych mest. Vetsinu cinnosti sdruzeni v soucasne dobe vykonava 1 clovek. V soucasne dobe resime zda-li zmenit nas statut do konce roku na ops a nebo sdruzeni transformovat na spolek. Jake vyhody a nevyhody pro nasi cinnost by mela zmena na ops a na spolek?

Nové občanské sdružení nebo transformace?

Dobrý den, jsme dětský oddíl registrovaný v Hnutí svobodných oddílů, máme již 20 let vlastní IČ, ale společné stanovy Hnutí svobodných oddílů, které je na MV registováno. 
Od ledna nastanou v Hnutí svobodných oddílů změny, přičemž se již nebudou registrovat pobočné spolky, přemýšlíme o tom, že bychom založili samostatný zapsaný spolek. 
Jak nejlépe postupovat?
1. Založit nyní nové občanské sdružení s upravenými stanovami, aby byly podle NOZ od 2014? Museli bychom si tedy zažádat o nové IČ nebo by nám mohlo zůstat staré, když se u nás v oddíle nic nemění?

Zaměstnanecké poměry v o.p.s.

V souvislosti s účinností NOZ chceme stihnout transformaci dle zák. 168/2013 na o.p.s. Může být zakladatel ředitelem? Může být ředitel v pracovním poměru (závislá činnost) nebo v jiném pracovně - smluvním vztahu s o.p.s. Mohou být případní další zakladatelé v závislém či nezávislém pracovním / obchodně - smluvním vztahu s o.p.s. Děkujeme!

Transformace spolku na ústav

Dobrý den
Pomáhám s činností jednoho občanského sdružení zaměřeného na poskytování podpory a poradenství rodičům a dětem. Toto občanské sdružení v současné době zaměstnává 9 zaměstnanců a spolupracuje s mnoha předškolskými zařízeními a státními organizacemi. Toto sdružení se s účinností nového OZ přeměnilo na spolek, ale členové by rádi v tomto roce provedli jeho transformaci na ústav.

Spolek při ZŠ

Dobrý den

Při naší ZŠ funguje SRPŠ, pro které teď připravujeme nové stanovy a nová pravidla fungování pod názvem  Spolek školy U Obory.  Jaký je rozdíl mezi spolkem a sdružením?  Jaké účetnictví musíme jako spolek vést. Jedinými příjmy jsou příspěvky od rodičů - nevíme, zda je pro nás výhodnější nazvat je dary nebo členské příspěvky? Jaké máme povinnosti z hlediska účetnictví, daní a podávání daňového přiznání apod.  jako spolek. 

Děkuji za odpověď

Dotaz ohledně nedodržení termínu převodu os na spolek

Dobrý den,
jsem členem občanského sdružení, které vyvíjelo malou činnost, protože nemělo prostory. Na posledním zasedání jsem zjistil, že vedení do dnešního dne nepřevedlo toto občanské sdružení na spolek. Chtěl bych se zeptat, jestli se dá všechno změnit ještě dodatečně (změna názvu s přívlastkem z.s., změna stanov.....), nebo toto občanské sdružení bylo zrušeno automaticky. 
Děkuji za odpověď.
S pozdravem
L. Zakopal

Témata poradny