Žádné články nebyly nalezeny.

Podkategorie

Dotazy k tématu

Zápis změny do rejstříku o.p.s.

Dobrý den, z rejstříkového spisu bylo zjištěno, že v rejstříku o.p.s. nejsou zapsány aktuální údaje o dni vzniku funkce v orgánech u všech zapsaných osob. Jak a kde provést návrh na zápis o připsání funkce a data k registrovaným osobám?

O.p.s. - odstoupení ředitele

Dobrý den, prosím o radu, co mám udělat proto abych odstoupila z funkce ředitele o.p.s. Je to potřeba udělat u právníka. Děkuji.

Změna v zakládací listině o.p.s.?

Dobrý den, V Dubnu 2017 jsme odhlasovali ( správní rada ) změnu v zakládací listině a to že spojíme funkci vedoucího a ředitele O.P.S. Tato změna byla nahlášena na soud a nebyl udělán notářský zápis a ani zápis ze schůze nebyl ověřen. Je možné, že ředitel v tomto případě nemá pravomoc k zastupování O.P.S.? Děkuji.

Kumulované funkce v malé o.p.s.

Dobrý den,
chystám se ze souboru činností kolem dětí (loutková divadla, cvičení pro děti, programová pásma pro MŠ a ZŠ) založit o. p. s. (dokonce jsem myslel, že o. s. už ani není možné).
Protože to bude rodinná "firma", zakladateli jsme my dva s manželkou.
Zároveň budeme nejčastější realizátoři získaných nabídek - lektoři cvičení, účinkující divadla, účinkující v pásmech atd.
1) Podle mého porozumění pravidlům se můžeme stát i členy správní rady nebo dozorčí rady. Můžeme?

Závaznost zákona o ops

Dobrý den,

nevím si rady se závazností zákona o obecně prospěšných společnostech. Jedná se především o paragrafy o orgánech o.p.s.. Zákon stanovuje, že o.p.s. má tyto orgány: správní radu, dozorčí radu a ředitele a tady mám problém s tím, že řada o.p.s. zřídila i valné shromáždění zakladatelů, se kterým zákon nepočítá. Chápu tedy dobře to, že je možné zakládací listinou (smlouvou) se od zákona o o.p.s. odchýlit? Je možné zakládací listinou převést, některé pravomoci zákonem přidělené správní radě na valné shromáždění zakladatelů nebo je nutné doslovně dodržet zákon?

Témata poradny