Žádné články nebyly nalezeny.

Dotazy k tématu

Převedení registované služby z ústavu na o.p.s.

Dobrý den, představitelé jednoho ústavu se obrátili na naši organizaci s tím, že chtějí ukončit činnost ústavu a převést na naši organizaci, o.p.s., registrovanou sociální službu a chráněnou dílnu. Je to možné a za jakých podmínek? Jaká anabáze je s tím spojená?
Děkuji

Ústav - transparentní účet?

Dobrý den, chtěla bych se, prosím, zeptat, zda ústav musí mít založený transparentní účet nebo stačí běžný? Děkuj R. Válková

Pujcka zamestnanci

Dobry den,
rada bych se zeptala, jestli zapsany ustav muze poskytnou zamestnanci pujcku? A pripadne jak ji zauctovat?
Dekuji

Kdo nese odpovědnost za škodu způsobenou v minulosti?

Dobrý den, zajímá mne, kdo nese právní odpovědnost za škodu způsobenou v minulosti, a to např. v situaci, kdy je kontrolními orgány vyměřen správní delikt, pokuta či jiný druh finančního postihu – je to současný nebo bývalý ředitel ústavu? Jak (za jakých podmínek) se může současný ředitel ústavu z odpovědnosti vyvinit, když se jedná o období, kdy prokazatelně ředitelem nebyl a tudíž ani nezpůsobil danou škodu? Jak lze toto ošetřit např. při přebírání organizace předem?

Ověřené podpisy a souhlas se zápisem do rejstříku

Dobrý den,
pokud podáváme návrh na prvozápis ústavu, kdo všechno musí být minimálně na návrhu podepsán? Budou postačovat 4 ověřené podpisy? tj. ředitel a 3 členové správní rady? pochopila jsem, že musíme také ustanovit revizora. Je potřeba jeho ověřený podpis na návrhu. Pochopila jsem také správně, že musí mít všichni souhlas se zápisem do rejstříku, tj. i revizor? Děkuji.

Zakládání ústavu

Dobrý den, vyplňujeme návrh na zápis do rejstříku ústavů a narazili jsme na položku Předmět podnikání a předmět činnosti. Zakládáme neziskovku - ústav, budeme jako hlavní činnost poskytovat sociální služby (osobní asistence - uvedená v Z. 108/2006 Sb. o soc. sl.), osvětovou činnost, poradenství, kulturní a společenské akce, školící akce, atd., aktivizační služby (neuved. v Z. 108/2006 Sb.), atd. Jako vedlejší činnost chceme mít živnost. oprávnění na ,,Výrobu, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 ŽZ". Jak a co kam napsat? Děkujeme

Nemovitost zapsaného ústavu

Dobrý den, zjišťuji informace - povinnosti, práva, důsledky vyplývající z nabytí nemovitosti do zapsaného ústavu.

Smlouva o výkonu funkce ředitele

Dobrý den, ředitel v ústavu má uzavřenou Smlouvu o výkonu funkce? Co přesně tato smlouva obsahuje a upravuje? Podepisuje jí správní rada? Děkuji.

Existuje vzor zakládací listiny pro založení ústavu?

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na některé náležitosti spojené se založením NO, forma zapsaný ústav.

Je nějaká daná forma (vzor) zakládací listiny pro založení z.ú. a kde bych ji mohla sehnat? Dočetla jsem se, že musí mít formu veřejné listiny a tedy být sepsána s notářem. Je to pravda? Pokud nemusí být notářsky ověřena, stačí podpisy na listině ověřit úředně na příslušném úřadě či někde jinde? A stejně tak i další potřebné listiny jako čestná prohlášení a doklady musí být ověřeny a jak? 

Může být zakladatelem ústavu fyzická i právnická osoba společně?

Dobrý den,
mám dotaz ohledně možnosti založení ústavu - mohou být zakladatelem právnická osoba a fyzická osoba společně? Podle NOZ je více zakladatelů považováno za jediného, ale pokud budu mít například obchodní společnost a dvě fyzické osoby, které se rozhodnou založit ústav, je to možné? Nebo je podmínka taková, že ústav může založit pouze FO (tedy by jako zakladatel vystupovat jeden z těch dvou FO), nebo pouze PO - zakladatelem by tedy byla obchodní společnost a ostatní by v zakládacím dokumentu nebyli uvedeni?

Ústav - zakládací listina notářským zápisem

Dobrý den, zvažujeme založení ústavu. NOZ v některých ustanoveních odkazuje na ustanovení o nadacíh. Lze z toho dovolit, že zakládaní listina ústavu musí mít formu notářského zápisu (viz § 309 odst. 4 NOZ) ?  Nebo stačí si sepsat zakladatelskou jistinu sami a podepsat zakladatelem? Musí být podpisy ověřené, nebo stačí normální? Podpis na formuláři na zápis do rejstříku pak musí být oveřen, to už vím a mám zkušenost.  Děkuji Kára Toušková

Zaměstnanci ústavu

Dobrý den,
 může být zakladatel ústavu, nebo ředitel ústavu či člen dozorčí rady současně v ústavu zaměstnán?
Velice děkuji za odpověď.
Hrubý J.

 

Může ústav vést jednoduché účetnictví?

Občanské sdružení se stane v roce 2014 automaticky spolkem a vede dál jednoduché účetnictví. V průběhu roku 2014 provede transformaci na ústav (IČ zůstane zachováno). Může v roce 2014 a dál pokračovat v jednoduchém účetnictví?

 

Zapis ustavu

Dobry den,

jen se chci zeptat, pokud chci zapsat ustav do obchodniho rejstriku, je to prvozapis nebo predregistrace ve formulari justice.cz?
Dekuji za odpoved

Helena Prentice

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz