Smlouva o výkonu funkce ředitele

Dobrý den, ředitel v ústavu má uzavřenou Smlouvu o výkonu funkce? Co přesně tato smlouva obsahuje a upravuje? Podepisuje jí správní rada? Děkuji.

— Jana Červánková, Domácí hospicová péče

Odpověď:

Dobrý den,
ředitel ústavu, by měl mít uzavřenou smlouvu o výkonu funkce, aby byla jasně vymezen vztah mezi ním a ústavem. Smlouva by měla vymezovat práva a povinnosti jak ředitele ve vztahu k ústavu, tak naopak a musí v ní být stanovena výše jeho odměny (pokud má nějakou dostávat). Inspirovat se určitě lze smlouvou o výkonu funkce statutárního orgánu právnické osoby jiné právní formy. Pokud si nechcete nechat smlouvu sepsat na míru advokátem, určitě dobře poslouží i vzor smlouvy dostupný v odborné publikaci nebo na internetu (nejlépe, pokud by autorem vzoru byla renomovaná advokátní kancelář). Vzor si upravíte podle vlastních potřeb.
Smlouvu o výkonu funkce ředitele schvaluje správní rada a (není-li zakladatelskou listinou určeno jinak)podepisuje za ústav předseda správní rady (viz. § 410 občanského zákoníku).

S pozdravem

Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 13. 10. 2016

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz