pozastavení činnosti ústavu

Dobrý den, jak je možné provést pozastavení činnosti ústavu? Děkuji Tomšík

— Jindřich Tomšík

Odpověď:

Dobrý den,

Z uvedeného není zřejmé, jaké „pozastavení“ máte na mysli. Možnost institucializovaného pozastavení činnosti zákon v tomto případě nezná. Je možné, aby ústav z nějakých důvodů přechodně nevykonával svou činnost. Pokud bude řádně plnit povinnosti vyplývající ze zákona a statutu, například zveřejňování výroční zprávy apod. Je zde však riziko zakotvené v § 417 NOZ, že „Nenaplňuje – li ústav dlouhodobě svůj účel, zruší jej soud na návrh osoby, která osvědčí právní zájem.“

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 19. 1. 2017

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz