Žádné články nebyly nalezeny.

Podkategorie

Dotazy k tématu

Nadační fond II

Děkuji za předchozí odpověď. Chci se jen ujistit, že vše chápu dobře. V případě, že nadační fond poskytne příspěvek svému zřizovateli, postupuje tedy protiprávně? Nebo záleží na okolnostech, konkrétním případu, výkladu zákona a na "přiměřenosti" užití daného paragrafu? Děkuji moc.

Lhůta pro zapsání člena správní rady do rejstříku

Dobrý den,
existuje nějaké lhůta, během které je nutné zapsat nového člena správní rada nadačního fondu do rejstříku?
Pokud ano, zaniká po uplynutí lhůty řádně zvolenému (ale nazapsanému) členovi SR jeho funkce?
Pokud ne, hrozí nějaká jiná sankce?
Děkuji

Členství ve správní radě nadačního fondu

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zde je stanovana nějaká lhůta, do kdy je třeba zapsat na soud změnu ve správní radě nadačního fondu. Pokud ano a ve lhůtě nedojde k zápisu, zaniká funkce?
Konkrétně:
Nadační fond v souladu se svým statutem řádně zvolil člena správní rady. Nedšlo však k zápisu do rejstříku. Nyní jsme narazili na problém, zde je onen člen oprávněn hlasovat a je stále členen správní rady nebo jeho funkce po nějaké době zaniká, pokud není soudem zapsán.
Děkuji za opověď

Nadační fond

Ráda bych se zeptala, zda pro nadační fond platí stejná pravidla jako pro nadace - konkrétně mi jde o vymezení subjektů, kterým nesmí být poskytnut nadační dar. Zároveň by mě zajímalo, zda i další paragrafy vztahující se k nadaci platí pro nadační fondy (v těch případech, které nejsou pro nadační fondy v OZ speciálně ošetřeny). Moc děkuji.

Je možné transformovat s.r.o. na nadaci?

Dobrý den, mám dotaz pokud chci založit nadaci, je nutné zakládat přímo nadaci , nebo se lze v nadaci přetransformovat např. z sro , nebo podobně ?
Děkuji za odpověď

Témata poradny