Změna sídla likvidátorem

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, jestli může likvidátor změnit sídlo spolku? Důvod je finanční úspora, aby se nemuselo dále platit virtuální sídlo. Nebo je nutné změnit sídlo před vstupem do likvidace? Děkuji. M.Lupa

— Martin Lipa, Leaders Club & Academy

Odpověď:

Dobrý den,

likvidátor, který okamžikem svého povolání nabývá působnosti statutárního orgánu (viz § 193 OZ), je oprávněn změnit sídlo právnické osoby, pokud je takový krok činností likvidátora, která sleduje účel, jaký odpovídá povaze a cíli likvidace (viz § 196 OZ). V případě, který stručně popisujete, bychom podmínku účelu činnosti považovali za splněnou.

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 30. 8. 2019

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz