plnění závazků likvidátora

Dobrý den, naše bytové družstvo je v likvidaci. Likvidátor mi zaslal písemný návrh na odkup družstevního bytu. Nyní jsem zjistila, že likvidátor odstuje z funkce a bude jmenován nový likvidátor. Je prosím návrh současného likvidátora stále platný? Odkup bytu není dořešený, mám pouze nabídku na odkup se stanovenou částkou. Žádala jsem likvdátora o zaslání návrhu kupní smlouvy a dořešení odkupu, ale nyní jsme se dozvěděla, že odstupuje. Může nový likvidátor nabídku zrušit a stanovit jinou, například mnohem vyšší cenu než jaká byla původně stanovena současným likvidátorem? Nebo tento písemný návrh je platný i v případě nově jmenovaného likvidátora? Děkuji za odpověď

— Marcela Vajdová

Odpověď:

Dobrý den,

odpověď na tento dotaz přesahuje možnosti této poradny, doporučujeme obrátit se na odborníky z řad advokátů. Nicméně v hrubých rysech: Dle § 193 občanského zákoníku „odpovídá likvidátor za řádný výkon funkce stejně jako člen statutárního orgánu.“ Písemný návrh předchozího likvidátora nebude platný, pokud ho nově ustanovený likvidátor nepotvrdí či nezašle znovu. Tím spíše, pokud se jednalo ze strany předchozího likvidátora jen o návrh a další kroky směrem k uzavření kupní smlouvy již nenásledovaly. Vše je třeba komunikovat s nově ustanoveným likvidátorem.

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 4. 6. 2019

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz