Přihláška k dani na finančním úřadě

Dobrý den,

máme spolek, příjmy máme z darů, adopčních poplatků, veřejných sbírek a z aukcí. Musíme se registrovat k dani na finančním úřadu? Musíme podávat daňové přiznání, když příjmy ani majetek nepřesáhne 3 mil.? Děkuji

— Barbora Daňková

Odpověď:

Dobrý den,
spolek je veřejně prospěšným poplatníkem podle § 17a zákona o daních z příjmů (viz též § 217 odst. 1 občanského zákoníku) a tak v souladu s § 39a odst. 5 zákona o daních z příjmů není povinen podat přihlášku k registraci jako poplatník daně z příjmů právnických osob, pokud přijímá pouze příjmy, které nejsou předmětem daně nebo jsou osvobozené od daně a nebo je z nich daň vybíraná srážkou podle zvláštní sazby daně. Za těchto podmínek pak spolku obecně ani nevzniká povinnost podávat přiznání k dani z příjmů právnických osob (a povinnost toto oznamovat), a to na základě § 38mb písm. a) a § 38mc zákona o daních z příjmů.

Marie Konečná
ekonomka ČRDM

Poslední revize: 11. 4. 2018

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz