Uplatnění DPH u hlavní činnosti

Dobrý den,
Spolek dosáhl ve vedlejší činnosti limit pro registraci DPH a stal se plátcem.
Jedna z hlavních činností spolku je definována ve stanovách takto:
- Pomoc při řešení konkrétních potřeb lidí při překonávání jejich specifických životních situací, například pořízením zboží a služeb s výraznými slevami
Spolek má aktuálně disponibilní prostředky z přijatých darů. Nakoupíme tedy zboží v obchodním domě v hodnotě 2.000,- + DPH za prostředky spolku a následně je prodáme vybrané osobě za 50% pořizovací ceny, tedy za 1.000,- + DPH.
Vstoupí obě transakce do daňového přiznání k DPH společně s položkami z vedlejší činnosti?
Děkuji za odpověď

— Honza

Odpověď:

Dobrý den,

domnívám se, že na vaši hlavní činnost se vztahuje § 61 Zákona o DPH a popisované plnění bude osvobozené. Do daňového přiznání tedy dané transakce vstupovat nebudou.

Ing. Marie Konečná

Ekonomka ČRDM

Poslední revize: 11. 4. 2021

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Napiště slovo "Poradna"

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz