Spolek bez příjmů - co dokládá a v jaké formě

Dobrý den. Náš spolek byl zapsán v listopadu 2022. Do konce roku jsme neměli žádné výdaje ani příjmy. Četla jsem, že doložit stačí čestné prohlášení. Zajímá mě, co má čestné prohlášení obsahovat, kdo ho za spolek podepisuje a kam a do kdy je třeba jej doložit. Děkuji za odpověď.

— Tereza Štětinová

Odpověď:

Dobrý den,

spolek jako právnická osoba má povinnost zveřejňovat ve sbírce listin (ve spolkovém rejstříku) účetní závěrku (respektive Rozvahu a Přílohu k účetní závěrce, nebo vede-li jednoduché účetnictví, pak Přehled o majetku a závazcích). Pokud jste vznikli na konci roku a neměli jste pokladnu, běžný účet, nezačali jste zatím fakticky fungovat, dovedu si představit, že místo účetní závěrky jako takové zveřejníte zprávu/čestné prohlášení, ve kterém objasníte, proč za daný rok, kdy už Vaše organizace formálně existovala (byla zapsaná v rejstříku) a měla tudíž povinnost zveřejňovat účetní závěrku, tuto povinnost splněnou nemá. Případně zveřejníte účetní závěrku s nulami.

K náležitostem prohlášení více zde: http://poradna.crdm.cz/danove-priznani-spolku/cestne-prohlaseni-k-nulove-dani-z-prijmu-974

Eva Beránková

 

 

Poslední revize: 30. 6. 2023

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz