SRPŠ a nová povinnost zakládat přehledy po novele ZoÚ

Dobrý den,

jsme klasický Spolek rodičů a přátel školy, který plní základní poslání takového spolku. Příjmy jsou tvořeny členskými příspěvky a ziskem z občasných doprovodných akcí prováděných v rámci poslání (sportovní odpoledne, dětské radovánky). Výdaje spolku představují úhrady školních a výukových pomůcek, úhrada nebo příspěvek školních výletů.
Vedeme JÚ a podáváme DP. Chtěla jsem se zeptat ohledně nové povinnosti, která vznikla spolkům po novele zákona o účetnictví, kdy je zapotřebí zakládat do Sbírky listin i účetní závěrku, respektive v jednoduchém účetnictví přehledy o majetku a závazcích a o příjmech a výdajích. Hlavně se jedná o přehled o majetku a závazcích (u toho je povinnost založit). Ze všech položek, které by měl přehled obsahovat, je pro nás podstatná položka Peněžní prostředky v hotovosti a ceniny a Peněžní prostředky na bankovních účtech. Bude stačit dodat pro založení pouze takový přehled nebo psát zdůvodnění, proč pro ostatní položky nemáme náplň?
Děkuji.

— Ivana Víchová

Odpověď:

Dobrý den,

zasílají se pouze přehledy, u kterých má spolek obsahovou náplň. Není potřeba popisovat, z jakého důvodu nejsou vyplněny ostatní.

Zuzana Popková, ekonomka ČRDM

Poslední revize: 23. 2. 2017

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz