Hlavní a vedlejší činnost spolku

Dobrý den, jsme malý jezdecký klub, v jehož stanovách máme, že jeho účelem je vybudovat v dětech kladný vztah k přírodě a zvířatům, naučit péče o koně a jízdu na nich. Členové platí členské příspěvky a mimo to platí i za jednotlivé tréninkové hodiny jezdectví. Otázka je, zda tyto tréninkové hodiny nelze považovat za podnikání, zda je to stále hlavní činnost nebo už vedlejší. Dětem za placené tréninky vystavujeme pokladní doklady. Zisk z této činnosti slouží k zabezpečení chodu klubu , který je dále financován z dotací a darů. Jak správně účtovat tréninkové hodiny a jsme povinni podávat daňové přiznání, i když jsme v "mínusu"?

— Magdaléna Čapková, Jezdecký klub Velmovice, z.s.

Odpověď:

Dobrý den,
pokud jsou to jenom členové, tak bych to považovala ještě za hlavní činnost. Platby od nečlenů bych považovala za činnost vedlejší.

Povinnost podávat daňové přiznání je upravena zákonem o daních z příjmů. Obecně má povinnost podat daňové přiznání spolek, který má příjmy/výnosy jež jsou předmětem daně. Předmětem daně jsou vždy příjmy z nájmu, reklamy a zisková hlavní činnost.

Ing. Marie Konečná
Ekonomka ČRDM

Poslední revize: 26. 4. 2019

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz