Musí se vypisovat pokladní doklady?

Dobrý den. Je správné nevypisovat výdajový pokladní doklad, do účetnictví založit např. jízdenku z autobusu na ni vepsat V20 (jako výdajový č. 20) a do peněžního deníku zapsat CESTOVNÉ UH PŘED. Naše paní účetní tvrdí, že není třeba doklad psát. Po mé domluvě a předložení Zákona o účetnictví § 11 Účetní doklady - odstoupila z funkce, jelikož si stále vymýšlím. Prosím o odpověď, kterou předložím členské schůzi. Děkuji a jsem s pozdravem Hanáčková Vlasta

— Vlasta Hanáčková, Klub seniorů Ostrožská Lhota, z.s.

Odpověď:

Dobrý den,

domnívám se, že to není správné. Jelikož jízdenka či paragon většinou neobsahují všechny náležitosti účetního dokladu podle Zákona o účetnictví, vypisuje se výdajový pokladní doklad, který tyto náležitosti obsahuje a prvotní doklad, který obdržíte (jízdenka či paragon) se k němu přiloží. Pokud vedete účetnictví v nějakém účetním programu, pak předpokládám, že může být výdajový pokladní doklad uložený v elektronické podobě.

Eva Beránková 

Poslední revize: 8. 8. 2017

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz