Sídlo spolku P.O Box?

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda je dle platné legislativy možné uvést jako sídlo spolku adresu, která obsahuje P.O. Box (např. P.O.Box XY, Nová Ves), a to bez uvedení PSČ?
Děkuji za odpověď

Oldřich Nový....zavřete oči - odcházím.....

— Oldřich Nový

Odpověď:

Dobrý den,
myslím, že adresa s P. O. Boxem XY by mohla obstát, ale budete si to muset možná "vyhádat".
Na druhou stranu adresa bez uvedení PSČ podle mého názoru není plná adresa, takže bez toho to nepůjde (obzvlášť pokud by sídlo bylo v Nové Vsi, který je v ČR nemálo).
Pokud budete mít sídlo s P. O. Boxem XY, musíte také počítat s tím, že kdokoliv bude vědět, z jakého místa (adresy) je fakticky řízena činnost spolku, může se tohoto "skutečného" sídla dovolat (viz. § 137 odst. 1 NOZ). Fakticky to znamená, že i to, co Vám kdokoliv doručí do místa, z něhož je řízena činnost spolku, se bude považovat za spolku řádně doručené.
Rádo se stalo
A. M. :-)

Poslední revize: 7. 8. 2017

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz