Archivace táborových dokumentů

Dobrý den,
prosím o informaci, jak dlouhá je lhůta archivace přihlášek účastníků na tábor a dohod s vedoucími? Děkuji za zodpovězení.

— Klára Stuchlová, Zoo a BZ města Plzně

Odpověď:

Dobrý den, 

je důležité se řídit zákonnou úpravou zotavovací akce a účetnictví. 

Podklady pro pořadatele o účastnících se musí uchovat 6 měsícu po skončení zotavovací akce (zdravotní deník, seznam účastníků, potvrzení o bezinfekčnosti a potvrzení o zdravotní způsobilosti). 

Archivace přihlášek účastníků nespadá do povinnosti pořadatele, ale přesto bych je uchoval 6 měsíců po skončení akce. Dokládají právní důvod účasti na táboře a jsou potvrzením souhlasu o účasti právního zástupce dítěte.

Doklady vzniku a zániku pracovněprávního vztahu spadají svou archivací hned do třech právních úprav, tedy zákona o důchodovém pojištění, nemocenském pojištění a o účetnictví. Tyto zákony stanovují hranici 10 let od zániku právniho jednání. Osobně bych Vám však doporučil, evidovat pracovní smlouvu, či dohodu do doby, než daná osoba nastoupí do důchodu, jelikož tyto podklady jí stanovují výši důchodu. Pokud se však jedná o smlouvu z jejíž výše nebylo odvedeno sociální a zdravotní pojištění, tak se řiďte pouze hranicí 10 let.

Mgr. Jakub Sotl
Právní poradce

Poslední revize: 10. 1. 2020

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz