Respirátory na příměstském táboře

Dobry den,
rada bych se Vas zeptala, zda ve svetle poslednich vladnich narizeni je mozne chapat ucast deti na primestskem tabore tak, ze uvnitr ani ve venkovnich prostorech, kde nejsou v kontaktu s dalsimi lidmi, bez povinnosti mit na sobe respirator? Ci je nutne, aby respirator uvnitr mely? Jsme z Prahy. Dekuji za upresneni.

— Adéla Ročňová, Life Center

Odpověď:

Dobrý den,

příměstské tábory nejsou legislativou orgánu ochrany veřejného zdraví upraveny, nejedná se o akce pobytové, ale o akce s denní docházkou. Tyto akce se musí řídit aktuálně platným usnesením vlády a mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví v dotčených oblastech činnosti. Proto se na ně vztahují i aktuálně platná opatření o nošení ochranných prostředků dýchacích cest. 

a) ve všech vnitřních prostorech staveb, mimo bydliště nebo místo ubytování (např. hotelový pokoj),

b) na všech ostatních veřejně přístupných místech, kde dochází na stejném místě a ve stejný čas k přítomnosti alespoň 2 osob vzdálených od sebe méně než 2 metry, nejedná-li se výlučně o členy domácnosti.

 

Výjimku mají děti, které dosud nezahájily povinnou školní docházku nebo např. sportovci či cvičící osoby v době tréninku.

Podrobněji zde: https://www.mzcr.cz/wp-content/uploads/2021/06/Mimoradne-opatreni-ochrana-dychacich-cest-s-ucinnosti-od-8-6-2021-do-odvolani.pdf

Změny tohoto (viz odkaz) opatření platné od 15. 6. 2021 pouze upravují, že se stejná opatření nyní týkají všech krajů.

Eva Beránková

Poslední revize: 17. 6. 2021

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz