Vaření na dětském táboře

Je možné na táboře používat polotovary? Je někde uveden seznam potravin, které se

— Jan Krtička, Pevnost Ostrý

Odpověď:

Dobrý den,

podmínky pro stravování na zotavovací akci upravuje Vyhláška č. 106/2001 Sb. § 7

a

Příloha č. 1 k vyhlášce č. 106/2001 Sb.

Podmínky pro podávání a použití některých potravin a přípravu pokrmů

1. Na zotavovacích akcích nelze podávat ani používat potraviny nebo pokrmy, které mohou být zdravotně závadné.

2. Technologie výroby pokrmů a jejich uvádění do oběhu musí být v souladu se správnou výrobní praxí.

3. Potraviny, které nelze skladovat podle podmínek výrobce nebo požadavků zvláštního právního předpisu7), musí být bezprostředně po zakoupení tepelně zpracovány (například zmrazená zelenina, maso) nebo ihned vydány ke konzumaci.

 

Eva Beránková

Poslední revize: 26. 5. 2021

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Napiště slovo "Poradna"

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz