Bydlení s dětmi

Dobrý den,

měla bych dotaz ohledně společného bydlení. Letos chystáme tábor, budeme ubytováni v tee-pee po skupinách. Podle jisté vyhlášky vedoucí nemohou bydlet s dětmi. Ale týká se to i pomocných vedoucích, kterým ještě nebylo osmnáct a jsou de facto z řad dětí?
Děkuji předem za odpověď.

S pozdravem

Anna Pulkrábková

— Anna Pulkrábková, Junák - český skaut

Odpověď:

Dobrý den, 

ve vyhlášce č. 106/2001 je v §4 uvedeno oddělené ubytování dětí dle pohlaví a odděleně od vedoucích (dozor činný na zotavovací akci).

Ohledně spaní dospělých a dětí v jednom stanu (tee-pee, podsadový stan a pod.) je nutné brát zřetel na dané osoby a okolnosti. 
Určitě bych Vám nedoporučil ubytovávat starší kluky s děvčaty a pod. Pokud by se jednalo o malé děti, které se v noci bojí jít třeba na záchod, tak blízkost dospělého je naopak žádoucí.

Dle našeho názoru by se osoba starší 15 let (mladistvý) neměla ubytovávat s dětmi, jelikož na zotavovací akci vystupuje s určitou mírou zodpovědnosti a tím pádem pro ni platí stejná pravidla jako pro dospělé osoby (dozor).

Mgr. Jakub Sotl
Právní poradce

Poslední revize: 18. 5. 2020

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Napiště slovo "Poradna"

Témata poradny