Zdravotník na dětském táboře

Dobrý večer,

vystudovala jsem dvouletou nástavbu oboru zdravotnický asistent (před tím 3 letý obor ošetřovatel, praxe 5let). Můj dotaz tedy zní jestli mohu na dětském letním táboře působit jako zdravotník, nebo ne, protože mám pocit, že tohle upravuje nějaká z nových vyhlášech a ZA už nemůže působit jako zdravotník na letním táboře. Jak to tedy prosím je?

Děkuji a s pozdravem pěkného zítřka
Sroková Kristýna

— Kristýna Sroková

Odpověď:

Dobrý den,

Zákon č. 258/2000 Sb. Zákon o ochraně veřejného zdraví
§11 odst.1 a)

... za způsobilou se pro účely tohoto zákona považuje fyzická osoba, která získala způsobilost k výkonu zdravotnického povolání lékaře, zubního lékaře, všeobecné sestry, porodní asistentky, zdravotnického záchranáře nebo zdravotnického asistenta, fyzická osoba, která absolvovala kurs první pomoci se zaměřením na zdravotnickou činnost při škole v přírodě nebo zotavovací akci, a student oboru všeobecné lékařství nebo zubní lékařství po úspěšném ukončení třetího ročníku; náplň kursu první pomoci upraví prováděcí právní předpis,

Eva Beránková

Poslední revize: 29. 8. 2017

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz