Málo postelí a více dětí

Dobrý den, Dovezla jsem dceru na tábor a k našemu nemilému překvapení do pokoje pro 13 dětí ve velké chatě mělo být ubytováno 16 dětí. V pokoji bylo spaní řeseno matracemi vedle sebe v pomeru 3,3,3 a 4 matrace. Pořadatel považoval za absolutně normální, že stlačí na 3 matrace 4 děti. Jake jsou predpisy na zajištění počtu postelí či matrací na táboře? Mám za to, že každé dítě má nárok na svou postel a ne s někým jiným se o ni dělit.

— Simona Björkmanová

Odpověď:

Dobrý den, 

vyhláška č. 106/2001 Sb., o hygienických požadavcích zotavovacích akcí pro děti hovoří v této věci v § 3 odst. 2 následovně: 

Prostory ve stavbách musí být suché, s přirozeným větráním a osvětlením; plocha na jedno ubytované dítě musí být nejméně 2,5 m2. Ve stavbách i stanech musí počet ubytovaných dětí odpovídat podmínce zachování prostoru pro uložení osobních věcí a možnosti pohybu mezi jednotlivými lůžky.

Dle toho co uvádíte by se mohl pořadatel dopustit porušení vyhlášky, které mohou vyhodnotit pouze pracovníci krajské hygienické stanice v případě kontroly. 

V případě posuzování bude mimo jiné hodnoceno, zda nedochází k nedůstojným ubytovacím podmínkám pro děti. 

Mgr. Jakub Sotl

Poslední revize: 11. 7. 2022

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Napiště slovo "Poradna"

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz