letní pobyty pro VÚ a DDŠ

Dobrý den,
ráda bych se informovala jak je to s letními pobyty deti z VÚ a DDŠ. Je od MŠMT nějaká nabídka? Nebo si musi pobyty zajistit sami na své náklady ústavy?
Děkuji za odpověď
Petra Netáhlová
737729062

— Petra Netáhlová

Odpověď:

Dobrý den,
pokud letním pobytem pro děti z VÚ a DDŠ míníte „výchovně rekreační tábor pro děti“ ve smyslu ust. § 43 zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZSPOD“) , je tento považován za jedno ze zařízení sociálně-právní ochrany dětí ve smyslu ust. § 39 a násl. ZSPOD , a v souladu s § 48 tohoto zákona jej mohou pořádat jen osoby pověřené výkonem sociálně-právní ochrany dětí. Ústav sám si tedy může zajistit výchovně rekreační tábor pro děti jen v případě, že je osobou pověřenou výkonem SPOD. Jinak musí využít nabídku jiné pověřené osoby.
Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 8. 9. 2017

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz