spolek a členství v něm

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jsem bývalou předsedkyní spolku Pomocné ruce OL do konce roku 2017. Kvůli neshodám v komunikaci a dotazům, které se některým členům nelíbí se mě snaží ze spolku vyloučit a předhazují mi některé věci více jak rok staré. Hospodářka (není již členkou), která předala loni v lednu účetní záznamy a finanční prostředky i majetek nové člence spolku bez nějakých námitek ze strany nové předsedkyně i členů, mi ted´členi spolku vyhrožují vymáháním peněz, které vydělali na dobročinných akcích, že jsem odpovědná za tyto peníze a že je zřejmě hospodářka zpronevěřila (účetnictví je řádně vedené a za 2017 uzavřené). Prosím bylo by to možné, když už rok jsem členem a žádné námitky doposud nepřišli jen chtějí najít důvod, aby mě dostali pryč. Dále CHTĚJÍ NA NASTÁVAJÍCÍ SCHŮZI ODSOUHLASIT STANOVY, KDE BY MĚL BÝT UVEDEN NOVÝ DŮVOD VYLOUČENÍ ČLENA A TO JE citace:navrhujeme doplnit podmínky vyloučení hrubým narušováním součinnosti spolku a můžeme třeba ještě doplnit o narušování dobrých vztahů ve spolku.Po odhlasování stanov jako třetí bod můžeme hlasovat o vyloučení Katky B podle stanov. konec citace.
Podle mého, aby změněné stanovy byly platné musí být zapsány v rejstříku spolku nebo platí ihned a mohou mě na té samé schůzi ještě vyloučit, když si schválí podle sebe. děkuji předem za odpověd´s pozdravem K. BORKOVÁ JEŠTĚ PŘIKLÁDÁM PLATNÉ STANOVY - KDE JE UVEDENO, ŽE ČLENSKÁ SCHŮZE MŮŽE VYLOUČIT ČLENA SPOLKU, V PŘÍPADĚ, ŽE OPAKOVANĚ PŘES PÍSEMNÉ NAPOMENUTÍ PORUŠUJE STANOVY, TVRDÍ, ŽE I MAILY, KTERÉ MI DŘÍVE POSÍLALY MOHOU SLOUŽIT JAKO TO NAPOMENUTÍ? NEBYLY SPOKOJENÉ S ODPOVĚ´DMI ČI S TÍM, JAK JSME SE JAKO VÝBOR DOHODLY.

— Kateřina Borková, spolek POMOCNÉ RUCE OLOMOUC

Odpověď:

Dobrý den,

odpověď na tento dotaz přesahuje možnosti poradny. Poradna má primárně sloužit k řešení co nejobecnějších otázek, které mohou posloužit jako vzorové řešení v obdobných situacích. Nemůže suplovat právní konzultace v konkrétních případech. Doporučujeme obrátit se na odborníky z řad advokátů, kteří vám pomohou tuto situaci řešit.

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 26. 2. 2019

Přiložené soubory

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Napiště slovo "Poradna"
Answer this question to verify that you are not a spam robot.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz