Výbor spolku a pravomoce jeho členů

Dobrý den,
dávám dohromady nové Stanovy našeho spolku a mám nejasnosti ohledně statutárního orgánu. Zvolila jsem kolektivní - Výbor složený z předsedy, administrátora a člena. Všichni členové jsou oprávněni jednat za spolek samostatně. Ale mám nejasnost ohledně podpisů dokumentů a účetních dokladů, smluv - to my měl v pravomoci samostatně předseda nebo administrátor a oba by byly uvedeni a zapsáni u soudu. Je to možné takto udělat?
Nebo jestli existuje druhá možnost individuální statutární orgán předseda a do Stanov uvést i místopředsedu (oba jmenovitě zaspat u soudu) s tím, že místopředseda zastupuje v plném rozsahu předsedu pokud to bude situace vyžadovat nebo v době jeho fyzické nepřítomnosti. Děkuji moc za odpověď

— Michaela Hofmanová, Skupina historického šermu

Odpověď:

Dobrý den,

obě naznačené varianty jsou možné. Řešení vychází z toho, jakým způsobem chcete mít rozhodování za spolek upraveno. Pokud jsou členové tříčlenného kolektivního statutárního orgánu oprávněni jednat za spolek samostatně, tak nemůže být zároveň vzápětí jejich jednatelské oprávnění omezeno. Varianta individuálního statutárního orgánu s místopředsedou je jistě možná. Vše záleží na tom, jak vlastně chcete nastavit způsob jednání za spolek. Více k tomu, jak nastavit statutární orgán spolku najdete zde: http://poradna.crdm.cz/statutarni-organ-spolku.

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 7. 12. 2018

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz