Posudek o zdravotní způsobilosti - psycholog

Dobrý den,
je nutné, aby na dětský tábor měl posudek o zdravotní způsobilosti psycholog, který pracuje v pedagogicko-psychologické poradně a jede na tábor ve svém volném čase jako jeden z vedoucích? Pokud ne, je nutné nějaké další potvrzení o tom, že se jedná o pedagogického pracovníka?
Předem děkuji za odpověď,
Kateřina

— Kateřina

Odpověď:

Dobrý den,

dle zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, ve znění pozdějších předpisů, §10, „zdravotní způsobilost posuzuje a lékařský posudek vydává registrující poskytovatel zdravotních služeb v oboru všeobecné praktické lékařství nebo v oboru praktické lékařství pro děti a dorost. Posudek o zdravotní způsobilosti předají fyzické osoby činné při škole v přírodě nebo zotavovací akci, s výjimkou pedagogických a zdravotnických pracovníků, vysílající škole nebo pořádající osobě pro účely podle § 11 odst. 1 písm. b) a e).

Zákon č. 563/2004 o pedagogických pracovnících stanovuje, kdo je považován za pedagogického pracovníka. Pokud osoba ve vašem dotazu splňuje tyto požadavky a je tedy z pohledu zákona „pedagogickým pracovníkem“, doloží tuto skutečnost pořadateli tábora a posudek o zdravotní způsobilosti nebude potřebovat.

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 19. 7. 2019

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz