Inteligentní formulář na veřejném rejstříku - změna údajů

Dobrý den,
chci se dotázat na několik věcí, které mi nejsou zcela jasné při změně údajů v inteligentním formuláři na veřejném rejstříku. Nedávno se nám ve spolku obměnil prakticky celý výbor + členové kontrolní komise. Celý původní výbor + členové kontrolní komise mají zapsaný den vzniku funkce i den vzniku členství k datu 23. 3. 2013.
DOTAZY:
1) Předpokládám, že provedu výmaz všech členů výboru i kontrolní komise. Dále pak je potřeba vyplnit datum zániku funkce, které stanovím na 23. 3. 2018. Toto datum je totiž přesně 5 let od původního zápisu. Ve stanovách máme uvedeno funkční období na 5 let. Pokud by to nebylo správně, prosím o opravu a uvedení, jak správně postupovat. Není mi ale jasné, jaké datum vybrat k dalšímu řádku "den zániku členství". Varianty jsou zde: a) nezadáno, b) dnem zápisu, c) vybrat datum... ???
2) ZÁVĚREČNÁ ČÁST - jedná se mi o datum provedení zápisu. Jsou na výběr dvě možnosti. Mám ponechat první možnost, aby byly všechny uvedené skutečnosti zapsány do rejstříku v zákonem stanovené lhůtě nebo druhou možnost s tím, že požaduji, aby byly všechny změny zapsány do obchodního rejstříku ke dni 23. 3. 2018 (aby to plynule navazovalo na předchozí funkční období 5ti let)...???
3) Po vyplnění předmětné i závěrečné části se nejspíše ukáže celý formulář ve formátu PDF. Po kontrole vše vytisknu a přiložím k dalším podkladům na krajský soud? Je potřeba i tento dokument ověřit? Má se celý dokument dále při jednom zároveň také vygenerovat a odeslat jak se zde nabízí nebo bude stačit dodat pouze vytisknutý formulář se všemi změnami dodat osobně? Kdybych celý vyplněný formulář nechal vygenerovat a poslal by se na krajský soud, dokdy musím na krajský soud dodat všechny ostatní dokumenty (čestná prohlášení, zápisy, atd..)?

Předem děkuji za Vaši odpovědi.

S pozdravem

J. Hyvnar

— Jiří Hyvnar, ZAPSANÝ SPOLEK

Odpověď:

Dobrý den,

náležitosti podání a další informace k podání do veřejného rejstříku najdete zde: https://or.justice.cz/ias/ui/podani. Na této adrese najdete také informace k nutným přílohám podávaného formuláře. Stran řádného vyplnění inteligentního formuláře doporučujeme obrátit se přímo na příslušný rejstříkový soud. V případě pochybností je možné obrátit se na odborníky z řad právníků, kteří s vámi podání připraví se znalostí konkrétních poměrů ve vašem spolku.

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 23. 5. 2018

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Napiště slovo "Poradna"
Answer this question to verify that you are not a spam robot.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz