Mohou být orgány ústavu (správní rada, dozorčí rada, ředitel) tvořeny zaměstnanci?

Dotaz byl položen na semináři v Justiční akademii, v odpovědi je přepis z jednání.

— Eva Beránková, ČRDM

Odpověď:

Statutární orgány - tedy ředitel a správní rada - nemůžou být zaměstnanci. Tzn. nesmí mít zaměstnanecký vztah, ale může mít jiný vztah např. mandátní, příkazní apod. Dokonce může vykonávat funkci za úplatu (§414).

Odpovídali odborníci na semináři v Justiční akademii.

Poslední revize: 13. 10. 2016

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz