Sestavení účetní závěrky v jednoduchém účetnictví

Dobrý den,
mám dotaz ohledně vyplňování přehledu o přijmech a výdajích. Ve vyhlášce č. 325/2015 Sb. § 5 je informace o tom, že se přehled o příjmech a výdajích sestavuje v korunách českých a jednotlivé položky se vykazují v tisících Kč. Rozumím tomu tedy tak, že částku např. 12 700,- zapíšu jako 13 a částku 6 300,- jako 6. Je tato má úvaha správná, mám tedy částky zaokrouhlovat? Dále bych se ráda zeptala, jestli máme do přehledu o přijmech a výdajích rozdělovat hotovost a peníze na účtu případně jak? Jendotlivé kategorie ve vyhlášce s tímto rozdělením nepočítají. Můj poslední dotaz se týká přehledu o majetku a závazcích. Zajímá mě jestli v případě, že nevlastníme majetek či závazky musíme i tak vyplňovat a odevzdávat v rámci účetní závěrky kromě přehledu o přijmech a výdajích i přehled o majetku.
Mockrát děkuji za odpověď.
s pozdravem Magdalena Juranová

— Magdalena Juranová, Silva Vitae z.s.

Odpověď:

Dobrý den,

vaše úvaha je správná, čísla budete zaokrouhlovat na celé tisíce a vykazovat pouze počet tis. Kč. 

Finanční prostředky se odděleně vykazují v Přehledu o majetku a závazcích. V přehledu o příjmech a výdajích se hotovostní a bezhotovostní transakce vykazují souhrnně.

Přehled o majetku a závazcích je povinná součást účetní závěrky. Výkaz je tedy nutné sestavit a zveřejnit ve sbírce listin.

Ing. Marie Konečná

Ekonomka ČRDM

Poslední revize: 27. 5. 2020

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz